anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mieliście podobne doświadczenia z bardzo tanimi produktami z Chin?

Adobeeeedit
#7 Wielbiciel#

Zauważyłem, że na allegro jest coraz więcej kont chińskich. Nic w tym nie byłoby złego gdybym nie zauważył bardzo tani dysk ssd 1TB za niecałe 100 zł. Na początku tego roku odważyłem się i zaryzykowałem kupno na **piiip**.

Zakupiłem dysk ssd 1 TB wewnętrzny i dysk hdd 2 TB z wyjściem usb 3.0 łącznie za kwotę ok. 220 zł. Dyski przyszły po miesiącu i ku mojemu zdziwieniu dwa były dyskami zewnętrznymi. Po podłączeniu 1TB, wszystko super, system dysk widzi, więc próbuję skopiować filmy. Minęło może 1,5 minuty kopiowania i dysk zniknął z systemu i już żaden program go nie widział. Z drugim dyskiem było podobnie, więc napisałem do obsługi klienta i na szczęście pieniądze mi zwrócono. Najciekawsze jest to, że postanowiłem dobrać się do wnętrza dysków i znalazłem w obudowie 2,5" takie coś:
IMG_20211104_001807.jpgIMG_20211104_001713.jpg

Po prostu pendrive 2.0 podłączony do jakiejś chyba przejściówki 3.0 i wklejone do obudowy. W obudowie aby była cięższa była wklejona jakaś bryła:
IMG_20211104_002238.jpg

Dlaczego to po pierwszym podłączeniu nagle przestało działać to nie wiem. Możliwe, że oprogramowanie siadło i niby można by to naprawić ale jest to nie lada sztuka przy tej chińskiej domowej produkcji. Myślałęm, że tylko Polak potrafi 🙂 np. złożyć samochód z kilku innych 😂  Wrzucam jeszcze fotkę z pokazaniem, że zamawiałem dysk ssd 🙂IMG_20211104_00200e9.jpg

Widząc na Allegro tych chińskich sprzedawców staram się ich unikać ale zauważyłem też albo spolszczonych chińczyków albo polaków współpracujących z nimi. Chodzi mi o jakość produktów. Po użytkowaniu przez około 2-3 tygodnie lampka biurkowa led straciła większość swojej mocy, akumulatory AA i AAA to samo. Jak już sprzedają tutaj, to chociaż niech sprzedają nie najtańsze tylko lepszej jakośći, bo też można na chińskich stronach kupić w dobrej jakości produkty. Najbardziej martwi mnie, że są dyski ssd w bardzo niskiej cenie. Bójcie się je kupować, cholera wie co tam w środku obciąża 🤣

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

Ta strona na screenie nie wygląda jak Allegro.

oznacz moderatorów

Adobeeeedit
#7 Wielbiciel#

co? ta strona to **piiip**.com, nie pisałem, że na allegro kupiłem, tylko że jest coraz więcej chińczyków, którzy tu sprzedają

oznacz moderatorów

Sebastian_5561
#7 Wielbiciel#

też kupiłem 1,5 roku temu tanie dyski z chin nawet kilka i jeden padł po 5 minutach samego działania, drugi padł na drugi dzień z zainstalowanym windows 10, a trzeci był dyskiem 100GB udający 1TB

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

My to wiemy.

Cena cena cena. Ludzie idą jak ćmy do światła. A nan końcu święte oburzenie, że adres do zwrotu lub reklamacji jest chiński.

Allegro nie widzi żadnego problemu, więc co my się będziemy martwić?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A niby tylko kupujący są tu "oszustami"!🤔

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Oczywiście, że nie. w listopadzie zgłaszałam kantującego sprzedającego, od zakupu u którego udało mi się uwolnić. Ale konsultant stwierdził, że zakupy na Allegro sa bezpieczne, a klient ma prawo skorzystać z Protecta.

Szkoda w ogóle strzępić języka. Każdy musi pilnować swojego portfela. Nasze biadolenie tutaj nic nie zmieni, bo oszuści działają dalej, a klienci z klapkami na oczach i tak będą klikać w lewe linki i kupować okazyjnie hulajnogi elektryczne za 300 zł.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma już na Allegro tej gwarancji, Tu coś się zmieniło, Allegro się pogubiło, czytasz wątki i ktoś z kapelusza przyznaje rekompensatę a w innym ewidentnie widać że należy się bo oferta wprowadzała w błąd albo inny powód ewidentnie widoczny że był zamiar "oszukania" i co Allegro nie przyznaje rekompensaty- dlaczego?

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

niejednolite standardy

uznaniowość zapisów regulaminu

nieczytanie ze zrozumieniem

niekompetencja osób decyzyjnych

niechlujność w działaniu

nieprecyzyjne wypowiedzi obu stron

brak dociekliwości w dojściu do sedna

oznacz moderatorów