anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy możliwe jest jest ,że sprzedawcą nie ma kasy fiskalnej?

EvaBre
#7 Wielbiciel#

Chciałam zaspokoić swoją ciekawość dlatego przedstawię sytuację. Zakupiłam szafę w dniu dostawy otrzymałam od kierowcy paragon ,który był zaniżony o prawie 400zl nie chcąc podpisywać odbioru ponieważ suma ,która ja zapłaciłam  była większa dlatego kierowca zadzwonił i usłyszal ,że przez pośrednika był zakup i dlatego inne sumy na paragonie. Odebrałam szafę i postanowiłam kontaktować się ze sprzedawcą. Ten poinformowałnie ,że paragon który dostałam jest błędny i otrzymam nowy. Owszem otrzymałam ,ale fakturę ,a gdy zapytałam o paragon to usłyszałam ,że nie mają kasy fiskalnej,a paragonu nie potrzebuje. Parę faktów sprzedawca na allegro sprzedaje szafy po zawyżonej cenie jeśli ktoś zakupi wtedy on na adres kupującego zamawia produkt i producent dostarcza zamówienie. Czy faktycznie nie potrzebuje paragonu ,czy sprzedawane nie ma obowiązku posiadać kasy ? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

ares_
#14 Krzewiciel#

Nie wszyscy sprzedawcy mają obowiązek posiadać kasy fiskalne.

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Sprzedawca nie musi posiadać kasy fiskalnej - oczywiście w określonych przypadkach powinien (limity, zależy co sprzedaje itd.). Przy sprzedaży internetowej, gdzie pieniądze wpływają na rachunek bankowy, zamiast paragonu fiskalnego Sprzedawca może wystawić fakturę vat na osobę fizyczną.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@EvaBre tak , w sprzedaży internetowej jest to dopuszczalne oczywiście na pewnych warunkach ... być może sprzedawca je spełnia .

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@EvaBre  Jaki problem?  Masz dane sprzedającego, zadaj to pytanie do Urzędu Skarbowego właściwego dla adresu sprzedającego. Oni  ci wyjaśnią a nawet podejmą odpowiednie działania.

Bo problemem nie jest to czy paragon czy faktura, lecz dlaczego dwa dokumenty fiskalne na jedną sprzedaż?

oznacz moderatorów