anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można dwa razy zwrócić ten sam produkt?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Agent555
#19 Nestor#

Dzisiaj odesłałem przedmiot bo się nie zgadzał z opisem, oczywiście dzwoniłem do sprzedawcy i poinformowalem o całej sytuacji. Sprzedawca mi powiedział że sprawdzi ten przedmiot i skontaktuje się z producentem dlaczego dostał przedmiot nie zgadzający się z opisem. Być może wymieni mi ten przedmiot na drugi. 

 

Moje pytanie

Czy jak sprzedawca mi wymieni ten przedmiot na drugi, w razie czego jak by się znowu nie zgadzał, czy bym môgł go zwróciponownie.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
LEW433
#21 Demiurg#

Masz zawsze reklamację, to był z zwrot na niezgodność z opisem więc sprzedający może wymienić towar, ty nadal masz prawo do reklamacji, najlepiej z tytułu rękojmi.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Agent555 Jeśli złożyłeś reklamację z tytułu rękojmi, po naprawie lub wymianie towaru, gdy wada wystąpi po raz drugi, możesz złożyć reklamację ponownie. Przy drugiej reklamacji masz prawo odstąpić od umowy, o ile wada jest istotna, a wtedy sprzedawca będzie musiał Ci oddać pieniądze. Bez Twojej zgody nie może towaru naprawiać lub wymieniać kolejny raz, chyba że się na to godzisz. 

Art.  560.  [Uprawnienia kupującego]
§  1. 
Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, chyba że sprzedawca niezwłocznie i bez nadmiernych niedogodności dla kupującego wymieni rzecz wadliwą na wolną od wad albo wadę usunie. Ograniczenie to nie ma zastosowania, jeżeli rzecz była już wymieniona lub naprawiana przez sprzedawcę albo sprzedawca nie uczynił zadość obowiązkowi wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady.
§  2. 
Jeżeli kupującym jest konsument, może zamiast zaproponowanego przez sprzedawcę usunięcia wady żądać wymiany rzeczy na wolną od wad albo zamiast wymiany rzeczy żądać usunięcia wady, chyba że doprowadzenie rzeczy do zgodności z umową w sposób wybrany przez kupującego jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów w porównaniu ze sposobem proponowanym przez sprzedawcę. Przy ocenie nadmierności kosztów uwzględnia się wartość rzeczy wolnej od wad, rodzaj i znaczenie stwierdzonej wady, a także bierze się pod uwagę niedogodności, na jakie narażałby kupującego inny sposób zaspokojenia.
§  3. 
Obniżona cena powinna pozostawać w takiej proporcji do ceny wynikającej z umowy, w jakiej wartość rzeczy z wadą pozostaje do wartości rzeczy bez wady.
§  4. 
Kupujący nie może odstąpić od umowy, jeżeli wada jest nieistotna.
oznacz moderatorów