anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy można wymusić na sprzedającym przedłużający się zwrot pieniędzy?

Mocher119
#7 Wielbiciel#

Witam,

Sprawa wygląda tak, że 1 kwietnia przyszły do mnie zamówione buty, które jednak okazały się zbyt małe i musiałem je odesłać. Zrobiłem to pare dni później, co potwierdza poniższy screen

Mocher119_0-1651099355680.png

Jak widać paczka wróciła do sprzedającego 5 kwietnia, dzisiaj mamy 28, a pieniądze dalej nie zostały zwrócone, mimo że regulamin mówi chyba o 14 dniach. Próbowałem pytać o to sprzedającego i dostawałem takie odpowiedzi:

Mocher119_1-1651099444213.png

 

Mocher119_3-1651099466891.png

Przyznam, że troche mnie denerwuje taki czas oczekiwania i nie wiem ile jeszcze będę musiał czekać na zwrot, czy Allegro jest w stanie coś poradzić na takiego sprzedającego?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

AlePiesio
#13 Ambasador#

Nie widzimy screenów. Jeśli to był zwrot to sprzedający ma 14dni na zwrot pieniędzy od czasu zgłoszenia zwrotu.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jeśli termin na zwrot pieniędzy został przekroczony możesz założyć sprzedawcy dyskusje to zwykle przyspiesza przelew.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Mocher119 Jeżeli minął termin na zwrot środków a wiesz że ich nie ma na twoim koncie, po takim zwrocie od sprzedającego Allegro wysyła maila do Ciebie, otwierasz dyskusję i z pewnością zaraz zwróci: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Mocher119   No dobrze, obrazki widać, ale czy możesz jeszcze wkleić screen  w którym informujesz sprzedającego że buty są za małe i chcesz zwrotu pieniędzy, a nie na przykład wymiany na większy numer.

Obawiam się że po prostu sprzedający nie wie co z tymi zwróconymi butami ma zrobić.

oznacz moderatorów

Mocher119
#7 Wielbiciel#

@br. Sprzedający nie ma aukcji innych rozmiarów tych butów, więc zamania na inny rozmiar nie wchodziła w gre

Screenshot_20220428-121338.png

oznacz moderatorów