anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę anulować zakup na raty jeśli status został zmieniony na rozpoczęty.

robert7420
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@robert7420 Tak, możesz anulować zakup na raty, odstępując od umowy ze sprzedawcą jeszcze przed wysyłką towaru lub po wysyłce, zwracając otrzymany towar.

 

Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

 

  1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

 

Jeśli nie ma takiej opcji;

 

  1. Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

 

  1. Możesz też wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu.

Sprzedawca oddaje wpłatę do banku, a Ty kontaktujesz się z bankiem w celu rozwiązania umowy kredytowej. W przypadku rat Od.nowa nie musisz rozwiązywać umowy.

Jeśli chodzi Ci o anulowanie samego wniosku o raty, przed zakupem, przed przyznaniem rat, to wystarczy nie zatwierdzać umowy kredytowej i nie robić przelewu 1 zł w celu potwierdzenia Twoich danych osobowych - wtedy do zakupu nie dojdzie, a status zakupu ratalnego po kilku dniach zmieni się na anulowany.

oznacz moderatorów

robert7420
#7 Wielbiciel#

W opcji kupione niemal jeszcze towaru zakupionego. Jak napisałem transakcja jest rozpoczęta.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@robert7420 raty zostały przyznane, ale transakcja ma status "rozpoczęta", ponieważ Sprzedający w trakcie weryfikacji wniosku zmienił cenę w ofercie, dlatego pożyczka nie została uruchomiona. Jeżeli nie chcesz kupować tego przedmiotu wniosek zostanie anulowany w ciągu 5 dni roboczych - rozpoczętą płatność ratalną możesz spokojnie zignorować.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

mmisieek
#7 Wielbiciel#

Mam zatwierdzone raty, kupujący jeszcze nie nadał przesyłki.

Chce zrezygnować, nie mam żadnych z powyższych opcji.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jakie raty, Allegro Pay?

oznacz moderatorów

mmisieek
#7 Wielbiciel#

Raty 0% 20x0% w Allior Bank

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wyślij powiadomienie do sprzedającego, możesz to zrobić z pozycji CW: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/dane-i-ustawienia-konta/centrum-wiadomosci-allegro-LvY8REV7o...

oznacz moderatorów