anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę nadal zwrócić produkt po upływie terminu ważności etykiety?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Naadja
#1 Nowicjusz#


Zakupiłam produkt, jednak jestem zmuszona go zwrócić.
Dokonałam jego zwrotu w aplikacji. Niestety minął termin przydatności etykiety i kodu do zwrotu. Czy nadal  mogę  zwrócić ten produkt?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
LEW433
#21 Demiurg#

Na zgłoszenie zwrotu masz 14dni od czasu otrzymania towaru i 14dni na odesłanie, jak minął czas to nie da się ale jak sprzedajacy się zgodzi? pytaj.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Lew przypomnij sobie przepisy 14dni od dnia nastepnego po otrzymaniu paczki z towarem oraz firmie moze odeslac na wlasny koszt jesli zwrot byl w terminie tych 14dni nawet jak minie pol roku bo nie ma limitu a sprzedawca potraci koszt uzytkowania bezumownego i zuzycia 

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

? jak nie ma limitu

1.
Konsument ma obowiązek zwrócić towar przedsiębiorcy lub przekazać go osobie upoważnionej przez przedsiębiorcę do odbioru niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy, chyba że przedsiębiorca zaproponował, że sam odbierze towar. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie towaru przed jego upływem.
oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Odsylam do watku  z forum jak kupujacy odeslal 3 miesiace po zgloszeniu zwrotu  bo mogl bo zglosil zwrot w terminie

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

Oczywiście. Widziałam. Ale czy jest poprawny??? Prawnie? 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Skoro moze sorzedawca potracic bezumowne uzytkowanie to musi byc zgodne z prawem

oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

Tak

ale ja nie o tym

ja idę w kierunku, ze kupujacy nie ma bezterminowego zwrotu. Jeśli zwraca po upływie 14 dni od zgłoszenia odstąpienia- czy zwraca skutecznie?

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Monika__L masz rację ma 14 dni na odesłanie po odstąpieniu, jak zrobi to później, sprzedawca pobiera opłatę za wypożyczenie jego towaru np. 2 zł dziennie 😄

Zwrot to jest odesłanie, skutecznie odstąpił !

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Monika__L
#15 Entuzjasta#

Skutecznie odstapil

ale ma następne 14 dni ma wysyłkę. 
To jak wyśle po terminie to jest to nadal zwrot? To po co przepis art 34? 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Naadja Możesz ale darmowego odesłania już nie będzie, musisz wysłać na własny koszt, a sprzedawca może potrącić za korzystanie - posiadanie towaru nie należącego do Ciebie ( bezumowne władanie nie Twoim towarem po odstąpieniu ) 😞 Bo ustawowo masz 14 dni na odesłanie - nadanie od odstąpienia 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Głupoty Ci wypisują, nie musi się zgodzić na zwrot jak minął termin.

oznacz moderatorów