anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę odesłać Smartem na naprawę gwarancyjną sprzęt kupiony na Allegro poprzez Allegro Smart?

Krzysztof-P
#1 Nowicjusz#

Jak w temacie - czy mogę odesłać korzystając z Allegro Smart na naprawę gwarancyjną sprzęt kupiony na Allegro poprzez Allegro Smart?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Możesz, tylko w formularzu zwrotu na Allegro napisz, że nie jest to konsumencki zwrot bez podania przyczyny, tylko odesłanie w ramach reklamacji. Dodatkowo - nie korzystaj z żadnych gwarancji, tylko z 2-letniej, obowiązkowej rękojmi, to dla Ciebie znacznie bardziej korzystna opcja. Reklamujesz wtedy towar u sprzedawcy, a nie w żadnym serwisie. Poczytaj o rękojmi na stronie UOKiK.

Nawet gdybyś odsyłał towar do reklamacji poza darmowym Smart, sprzedawca musi Ci oddać koszt odesłania.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Krzysztof-P  Jeżeli się mieścisz w czasie ustawowym na odstąpienie od umowy kupna

oznacz moderatorów

Krzysztof-P
#1 Nowicjusz#

Tylko zakup był w lipcu 2020, nie mam już aktywnej opcji zwrot, dodatkowo pisze tak:

"Zwrot towaru
Sprzedający nie ustawił na swoim koncie warunków zwrotu dla tych produktów. Aby dokonać zwrotu, skontaktuj się z nim."
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

to niema możliwości skorzystać ze SMART

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Krzysztof-Pmusisz reklamować normalnie. Z wysyłką na swój koszt

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Krzysztof-P To Ty piszesz o zwrocie Smart po pół roku i jeszcze od osoby prywatnej? Zwrot Smart to najczęściej 14 dni.

Złóż pisemną reklamację i domagaj się naprawy, wymiany lub zwrotu wszystkich kosztów po odesłaniu, także kosztów odesłania. Sprzedawca odpowiada z towar z rękojmi przez 2 lata. Jeżeli będzie problem, poproś o pomoc Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Krzysztof-P Jeśli chcesz zwrócić towar a nie go naprawiać. jeśli wysyłasz jako reklamacja do naprawy, musisz opłacić wysyłkę a sprzedawca lub gwarant przy jej uznaniu powinien Ci zwrócić koszt tej wysyłki

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów