anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę otrzymać zwrot kosztow

krzywulec
#8 Zapaleniec#

Kupiłem komputer na Fv (jdg). Egzemplarz który dostałem to zupełnie inny model, dużo starszy ze śladami użytkowania (nie orginalna klapą komputera). Czy w tym przypadku mimo że zakup był na FV i zaznaczona została informacja że będzie wykorzystywany do prowadzenia działalności, przysługuje mi możliwość zwrotu komputera i zwrot poniesionych kosztów? Troche mi się wierzyć nie chce że w tym przypadku możliwe że nie dostanę zwrotu. Przecież nie jest to odstąpienie od umowy bez podania przyczyny, tylko uzasadniony zwrot wadliwego towaru i to na dodatek nie tego który został zamówiony. Jak można rozwiązać taka sprawę jeśli sprzedający nie chce współpracować ? 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kostas11
#21 Demiurg#

@krzywulec

Troche mi się wierzyć nie chce że w tym przypadku możliwe że nie dostanę zwrotu. Przecież nie jest to odstąpienie od umowy bez podania przyczyny, tylko uzasadniony zwrot wadliwego towaru i to na dodatek nie tego który został zamówiony. Jak można rozwiązać taka sprawę jeśli sprzedający nie chce współpracować ? 

Mieszasz tu dwie sprawy zwrot odstąpienie z reklamacją, jak był kontakt i są problemy, rozpocznij dyskusję i zgłoś tam reklamację !!!  nie zwrot odstąpienie   bo pewnie namieszałeś i stąd sprzedawca nie chce współpracować bo chciałeś zwrócić 🙂

W dyskusji będzie wsparcie allegro 🙂

Po zmianie prawa nie możesz odstąpić przy reklamacji, sprzedawca w pierwszej kolejności, wymienia naprawia a jak nie będzie miał możliwości oddaje Ci kasę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

krzywulec
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, tylko ja nie chcę naprawy ani wymiany tylko zwrot kosztów. Sprzedawca już wcześniej zwlekał z wysyłką, teraz czekamy na rozwój sytuacji z pozniej wyśle sprzęt który podejrzewam po rozmowie z innymi klientami tego Pana też nie będzie spełniał wymogów, więc trochę szkoda czasu. Chodzi mi bardziej o to czy mogę odstąpić od umowy z przyczyny nie wywiązania się znniej że strony sprzedającego. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@krzywulec zmieniły się przepisy od 1 stycznia i reklamując niezgodność towaru z umową, nie masz wpływu co zrobi sprzedawca, a Twoje żądanie odstąpienia nie ma mocy prawnej ;(

Art 43d.

1.
Jeżeli towar jest niezgodny z umową, konsument może żądać jego naprawy lub wymiany.
 
2.
Przedsiębiorca może dokonać wymiany, gdy konsument żąda naprawy, lub przedsiębiorca może dokonać naprawy, gdy konsument żąda wymiany, jeżeli doprowadzenie do zgodności towaru z umową w sposób wybrany przez konsumenta jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów dla przedsiębiorcy. Jeżeli naprawa i wymiana są niemożliwe lub wymagałyby nadmiernych kosztów dla przedsiębiorcy, może on odmówić doprowadzenia towaru do zgodności z umową
________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak żądaj wywiązania się z umowy a nie "kombinowania", a ty po co to wklejasz? A co ma naprawić jak wysyła kompletnie coś innego, to sprzedajacy wyśle zamiast kosy toporek i może to naprawić, pewnie wyklepie!🤣

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@krzywulec Masz rację jest to odstąpienie z powodu niezgodności z opisem i jest to reklamacja, musisz niestety otworzyć dyskusję i tam opisać to wszystko i uzasadnić, sprzedający ma 24godz. na odpowiedź i masz pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

krzywulec
#8 Zapaleniec#

Dziękuję 🙂 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Właściwie to jak miałeś podejrzenia należało  wówczas odstąpić od umowy na brak wysyłki, byłoby łatwiej ale cóż...

oznacz moderatorów

krzywulec
#8 Zapaleniec#

No teraz już po fakcie niestety

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 przemyśl ponownie co radzisz  "jest to odstąpienie z powodu niezgodności z opisem i jest to reklamacja"

Jak radzisz to radź zgodnie z obowiązującym prawem od 1 stycznie 2023 r. 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak biedny sprzedajacy, daj mu order, wysyła nie to co w ofercie. tak niezgodność z opisem, tak pisałem.

oznacz moderatorów

CommunityHelper1
#9 Pomysłodawca#

Witaj, @krzywulec.

Zgodnie z obowiązującym prawem (art. 43e. 1. 4) ustawy z dnia 4 listopada 2022 zmianie ustawy o prawach konsumenta, ustawy – Kodeks cywilny oraz ustawy – Prawo prywatne międzynarodowe) możesz złożyć sprzedawcy oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, gdy brak zgodności towaru z umową jest na tyle istotny, że uzasadnia obniżenie ceny albo odstąpienie od umowy bez uprzedniego skorzystania ze środków ochrony określonych w art. 43d.

Otrzymałeś towar istotnie niezgodny z umową ("zupełnie inny model, dużo starszy ze śladami użytkowania"), zatem możesz złożyć sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od zawartej umowy i domagać się zwrotu wszystkich poniesionych kosztów. Najlepiej zrobić to w toku dyskusji, do której wgląd mają pracownicy Allegro. Towar będziesz musiał odesłać, a Sprzedawca będzie zobowiązany do zwrotu poniesionych przez Ciebie kosztów. Jeżeli sprzedawca nie uzna Twojego roszczenia, to należy odczekać 14 dni od rozpoczęcia dyskusji, koniecznie zakończyć dyskusję jako nierozwiązaną, a następnie złożyć wniosek o rekompensatę, tj. wypełnić formularz Allegro Protect.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów