anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę ustawić paczkomat, do którego zostanie przekierowana przesyłka jeśli docelowy będzie pełny?

Client:43105280
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, Proszę o pomoc. Zamawiając standardowo wybieram najbliższy paczkomat a kiedy on jest przepełniony paczka ląduje w przypadkowym paczkomacie zupełnie w innym miejscu miasta. Gdzie ustawić kolejność "bliskości" paczkomatów by nie lądowały w niedostępnych miejscach. Dziękuję.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Client:43105280  

Nie ustawisz bo paczka po prostu ląduje tam gdzie jest miejsce. Jeśli nie odbierzesz to wraca z powrotem do paczkomatu wskazanego w formularzu. Z reguły na drugi dzień.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Client:43105280
#7 Wielbiciel#

Dziękuję serdecznie za informację !

oznacz moderatorów

estaw1
#8 Zapaleniec#

@Client:43105280 Zasadniczo, zgodnie z prawem, nie musisz zmieniać ustawień. Za Towar i jego dostarczenie do wybranego przez Ciebie punktu odpowiada sprzedawca, więc jemu możesz składać reklamację i nie masz obowiązku się godzić na odbiory w żadnych innych miejscach. Dokonując zakupu na aukcji nie akceptujesz jednocześnie żadnych regulaminów przewoźników, chyba że sprzedawca w ofercie podał ten regulamin. Sprzedający powinien wydać towar w miejscu, które wybrałeś. Jeśli nie masz takiej możliwości, możesz domagać się kolejnej dostawy do tego miejsca lub zwrotu wszystkich kosztów. To ze sprzedawcą zwierasz umowę na zakup rzeczy i jej dostarczenia, a nie z InPostem. 

Był już podobny wątek na tym forum i w końcu pracownik Allegro w korespondencji przyznał, że kupujący ma prawo odebrać towar tam, gdzie to określiłeś podczas zakupu, a nie w żadnym innym punkcie. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:43105280 jeśli nie odpowiada Ci paczkomat wskazany przez Inpost jako zastępczy po prostu czekasz , po 48H jeśli nie odbierzesz , a wskazany przez Ciebie paczkomat bedzie wolny przesyłka będzie do niego przekierowana .

oznacz moderatorów

Client:43105280
#7 Wielbiciel#

Dziękuję serdecznie za informację !

oznacz moderatorów