anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zażądać zwrotu gotówki?

Cougar13
#7 Wielbiciel#

Witam, mam problem ze zwrotem towaru podczas okresu gwarancji. Kupiłem tłumik samochodowy który w okresie gwarancji uległ perforacji i korozji. Przed reklamacja kontaktowałem się ze sprzedającym z propozycją wymiany jeden do jednego zepsutego tłumika na nowy z jego oferty. Sprzedający nie zgodził się na to i zarządzał zwrotu tłumika . Auto bez tłumika jeździć nie mogło więc musiałem kupić inny. Kupiłem u innego użytkownika gdyż w mojej ocenie zostałem potraktowany niewłaściwie a tłumik był fatalnej jakości. Teraz od sprzedającego zarządzałem zwrotu gotówki a on przysłała mi nowy tłumik na co mojej zgody nie było. Prosze o pomoc. 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

@Cougar13 Ale reklamowałeś pierwszy tłumik? Jesli tak, sprzedawca ma prawo przesłać Ci nowy na swój koszt, nie musi przy pierwszej reklamacji z rękojmi oddawać pieniędzy. Chyba że reklamowałeś z gwarancji, nie z rekojmi, wtedy mają zastoswoanie zapisy w karcie gwarancyjnej. Masz taką kartę? Przy reklamcji z rekojmi, dopiero druga wada istotna, gdy towar był już naprawiany lub wymieniany, nakłada na sprzedawcę obowiązek zwrotu wpłaty. Poczytaj o rekojmi i gwarancji na stronie UOKiK.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@Cougar13 Sprzedający miał rację, w przypadku reklamacji należy zwrócić produkt. Różne sytuacje się zdarzają. Mi np. kiedyś mechanik zamontował stary tłumik, mimo że dostał ode mnie nowy. 

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@Agent051 Nie walcz! Przegrasz! Co ty robisz, człowieku 🤣

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@Cougar13 W tytule piszesz "reklamacja". Aby sprzedający mógł się do niej odnieść, musisz mu wysłać zakupiony towar. Na tak zwaną "gębę" reklamacja nie działa.

Gdy reklamację odrzuci, wtedy dochodzisz swoich praw, o ile jesteś w stanie je udowodnić.

Ostatecznie pozostanie wystawienie odpowiedniego komentarza w który nikt nie będzie ingerował, aby nie ubliżać.

oznacz moderatorów

Cougar13
#7 Wielbiciel#

Powołałem się na rękojmię. A nie na reklamację. Czy to coś zmienia?

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@Cougar13 Właściwie nic. Reklamacji sprzedający nie musi zamieszczać. Z tytułu rękojmi masz takie same prawa i obowiązki.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Cougar13 Reklamować możesz z gwarancji i z rękojmi. Jeśli reklamowałeś z rękojmi, sprzedawca nie musi oddawać pieniędzy, może towar wymienić na sprawny. On o tym decyduje. Dopiero przy drugiej reklamacji z rękojmi możesz żądać zwrotu wpłaty bezwarunkowo - prawie, jedyny warunek to wada istotna.

oznacz moderatorów