anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zapłacić za zakupy przelewem tradycyjnym?

Angela_05
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

xyz96
#21 Demiurg#

@Angela_05 Tak. Przelewem tradycyjnym przez Allegro Finanse zapłacisz po wybraniu z listy banków "płacę przelewem tradycyjnym". Następnie wchodzisz na stronę swojego banku i robisz przelew na uzyskane dane. To będzie przelew tradycyjny za pośrednictwem Allegro.

Jeśli masz na myśli zwykły przelew, czy przelew bezpośrednio na konto sprzedawcy, czyli przelew z Twojego konta na jego konto, nie wybierzesz tego w metodach płatności na Allegro - dawniej można było to wybrać. Teraz musisz poprosić sprzedawcę o numer konta, jeżeli tego numeru nie podaje w zakładce O sprzedającym.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Angela_05 możesz przez Payu dokonać zwykłego przelewu 🙂

ffhfh.jpg

Jeśli sprzedawca nie udostępnia swojego konta to go do tego nie zmusisz, jest wtedy problem z nadaniem paczek jeśli płatność idzie poza allegro, więcej problemów i niż korzyści 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Angela_05
#7 Wielbiciel#

Mój przypadek polega na tym że muszę w zaksięgowanej płatności na koncie w zakładce Nazwa i Adres odbiorcy mieć realne dane sprzedającego a pojawia się PayUAllegro  ...i jakiś numerek. Kupuje właśnie przedmioty z dotacji na firmę i przy spowiadaniu się z zakupów muszę mić odbiorcę z faktury a payU to żaden konkretny odbiorca 😕 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Angela_05 wydaje mi się, że przesadzasz, bo na większości  potwierdzeń płatności kartą bankową nie ma danych odbiorcy, a często nie ma innej możliwości zapłaty za zakupy rozliczane z dotacji. We wszystkich programach jakie rozliczałem było wiele takich płatności (także walutowych). Zawsze możesz udowodnić do kogo poszły pieniądze załączając zamówienie z Allegro. Sprawdź to w organizacji rozliczającej.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Angela_05, jak najbardziej możesz płacić za zakupy przelewem tradycyjnym. I tak jak mówi @kostas11, jeśli Sprzedający udostępnia dane swojego konta, możesz wysłać przelew imienny. Gdy zależy Ci na zaksięgowaniu opłat z danymi Sprzedającego, w przyszłości warto przed finalizacją zakupu poprosić o imienną fakturę na firmę.

Co do kwestii rozliczeń dotacji, tu nie mogę doradzić Ci nic innego, jak kontakt ze swoją księgową.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Angela_05 Żeby informacja @mr_oma była pełna należy zaznaczyć, że sprzedający przy tej formie zapłaty (przelew imienny na wskazane konto) nie będzie mógł skorzystać z żadnej metody dostawy z prefiksem Allegro i wymagającej generacji etykiety spedycyjnej. 

Tak wiec trzeba od razu ustalić ze sprzedającym jaki będzie sposób i koszt dostawy "poza metodami Allegro" 

PS. użycie tego co w "..."  powyżej w korespondencji kupujący - sprzedający jest zabronione Regulaminem.

oznacz moderatorów

Angela_05
#7 Wielbiciel#

Czyli wynika z tych wypowiedzi ze jako tako nie ma opcji zapłacenia przelewem tradycyjnym przy zakupie na aukcji allegro.

Co do mojej przesady, odnośnie rozliczenia z dotacji, to nie jest to mój wymysł tylko firmy realizującej dotację. Udało mi się zdobyć dotacje już 2 raz i zauważyłam że zasady są zależne od firmy która zajmuje się realizacja przedsięwzięcia. W tamtej payU było OK, a tutaj też przejdzie ale z dużymi schodami. Dlatego chciałam się tu dowiedzieć czy jest możliwość klasycznej płatności żeby nie poddawali pod wątpliwość żadnego mojego zakupu bo tu jednak rozchodzi się o pieniądze. Niestety gdy zawiozłam potwierdzenie transakcji za płatność payU to bardzo kręcili nosem i stad moje pytanie. 

Może przesadzam ale śpię spokojnie jak wiem że jadąc na rozliczenie nie usłyszę że coś jest źle i jest ryzyko cofnięcia dotacji Pani annas14-firma. 

oznacz moderatorów

Drogeria_Wieprz
#7 Wielbiciel#

Wlasnie mam taka sytuacje i co teraz? Bo nie moge utworzyc etykiety przez allegro? 

Prosilem klienta aby zaplacil poprzez allegro a on niestety zaplacil bezposrednio do mnie. 

oznacz moderatorów