anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mogę zwrócić przedmiot bez opakowań i folii jeśli nie minęło 14 dni?

Toldi303
#7 Wielbiciel#

Witam , mam pytanie,  kupiłem zestaw do monitoringu ,kamery +rejestrator ,po podłączeniu okazało się że rejestrator jest zły do tego typu kamer i nigdy by w tejkonfiguracji, dzwoniłem już kilka razy mieli wysłać dobry,a ja w przesyłce zwrotnej miałem oddać ten zły,  rozważam już zwrot ponieważ nie chce mi się już prosić,  nadmienię jednak że część folijek ,papierków czy opakowań wyrzuciłem , czy mam prawo do zwrotu puki nie minęło 14 dni ? Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Tak masz prawo, nie musi być w oryginalnym opakowaniu.Jak masz jeszcze chwilę to otwórz dyskusję z sprzedawcą, ma 24 godz na odpowiedź:https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

Toldi303
#7 Wielbiciel#

Zapomniałem dodać że przy demontażu konektorów z koncentryka z drabiny spały mi jego drobne części i wszystkich nie odnalazłem,  niby drobnostka bo może kosztuje 2 zł ale sprzedawca może się doczepic,  

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Przy zwrocie wszystko Ci odliczy i być może odda pół ceny. Przy reklamacji już tak nie może, reklamuj, nie rób zwrotów.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Toldi303 No może wówczas obniżyć kwotę zwrotu.

oznacz moderatorów

TOBI421
#11 Animator#

Tak możesz zwrócić towar (zwrot towaru bez podania przyczyny ) w ciągu takiego czasu jaki dał ci sprzedawca 14 - 30 dni.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Toldi303 Nie dzwoń, tylko otwórz spór https://allegro.pl/dyskusje/nowa i tam napisz o niezgodnościach, zapytaj o adres do odesłania i wymiany na towar sprawny, zgodny z opisem. Nie rób zwrotu bez podania przyczyny, tylko reklamuj niezgodności. Przy reklamacji sprzedawca musi Ci towar wymienić na swój koszt lub oddać całą wpłatę i koszt odesłania. Przy reklamacji nie mają też znaczenia żadne zerwane folie i opakowania. W sporze po 24 godzinach pomoże Ci pracownik Allegro. Sprzedawca ma tam obowiązek udzielić wszelkich wyjaśnień i załatwić sprawę zgodnie z zasadami.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@Toldi303  A co to znaczy zły rejestrator? Jeśli kupiłeś nie odpowiedni ale sprawny to nie ma sensu reklamować. Wyślesz go a sprzedawca odrzuci reklamację i minie termin na zwrot bez podania przyczyny. Poza tym jeśli kupowałeś na firmę to zwrot i tak nie przysługuje.

oznacz moderatorów

Toldi303
#7 Wielbiciel#

Ja kupiłem kompletny zestaw,który miał działać, po rozmowie tel sprzedawca sam stwierdził że ten rejestrator nigdy nie będzie działać z tymi kamerami , więc sam się dziwię że wystawiaja  na sprzedaż rzeczy zestawy,które nie będę działać razem , dodam że nadal ta aukcja widnieje więc nie wiem czy świadomie tak robią, czy mają taki bałagan...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@__RPM_ Napisał ze wyrazili zgodę na wymianę, tylko że teraz się nie odzywają.

oznacz moderatorów