anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy moge zwrócic karte SD

ElJoker96
#7 Wielbiciel#

Witam!

Kupiłem karte SD 128 GB kingstone do videorejestratora 70mai. Po sformatowaniu karty odblokowaniu i zaktualnieniu , kamera prosi mnie o sformatowanie karty ktróre oczywiscie robie . Wyskakuje komunikat pomyslnie z czego sie zacina i co chwile sie formatuje i restartuje . Na test dałem stara karte kingstone 32 gb i dziala od razu bez zarzutow. Czy moge zwrócic karte która uzywałem bez podawania przyczyny ?  poniewaz  według mnie jest uszkodzona fabrycznie , i nie wiem co dalej robic. Próbowałem tez z yt zaktualizowac karte ale to na nic .   czy na ta rzecz nie ma opcji zwrotu . Proszę o pomoc Pozdrawiam 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ElJoker96 jeżeli uważasz, że karta jest uszkodzona to nie zwracasz tylko składasz reklamację. Druga sprawa czy wideorejestrator obsługuje takie pojemności kart. 

Próbowałeś odczytać kartę np w komputerze?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ElJoker96  Teoretycznie możesz zwrócić ale sprawdź najpierw specyfikację kamery. Jest możliwe że kamera nie obsługuje takiej pojemności.

Schowek01.jpg

 

Również kartę należałoby sprawdzić na innym urządzeniu: komputer, laptop, serwis... bo moze  naprawdę jest uszkodzona.

Jeśli zwrócisz bez podania przyczyny a okaże się uszkodzona to sprzedawca może mieć pretensję że uszkodziłeś kartę.

Jeśli złożysz reklamację a karta okaże się sprawna to sprzedawca odeśle ci ją jako sprawną, będziesz miał problem z odzyskaniem pieniędzy.

Decyzja należy do ciebie, ale najpierw sprawdż kartę.

 

oznacz moderatorów

ElJoker96
#7 Wielbiciel#
  • maks. pojemność karty pamięci: 128 GB 
oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@ElJoker96 a sprawdzałeś kartę w komputerze lub w telefonie?

Formatowałeś kartę w wideorejestratorze ?

oznacz moderatorów

ElJoker96
#7 Wielbiciel#

tak i ciagle krzyczy ze zaktualizuj kartę . 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ElJoker96 W mojej kamerce nowa karta Sandiska nie dała się sformatować - każdym razem błąd.
W czytniku w komputerze ta sama karta sformatowała się za pierwszym razem a potem już w kamerce również sformatowała się bez problemu i działa w pełni normalnie. 
Spróbuj sformatować kartę na kompie i jeśli problem nadal będzie występował to możliwe ze karta faktycznie jest wadliwa - wtedy złóż reklamację do sprzedającego. 

oznacz moderatorów

ElJoker96
#7 Wielbiciel#

robilęm to na telefonie i na laptopie i na kompie z czytnikiem kart wszystko działa ale na kamerce nie 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ElJoker96 Jeśli działa na kompie a nie działa w kamerce to jest duża szansa, że karta jest najzwyczajniej niekompatybilna z tym modelem kamerki. 

oznacz moderatorów

ElJoker96
#7 Wielbiciel#

no na laptopie widzi kartę i wyskakuje ze karta jest zabezpieczona cos probowalem z yt działać i na laptopie juz da sie ja formatowac ale na kamerce jest informacja zformatuj karte SD po czym mowi ze sie powiodło a nastepnie restartuje sie w kółko

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ElJoker96 Złóż reklamację sprzedającemu. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ElJoker96  Może nie składaj reklamacji bo to nic nie da, z tego co piszesz  wygląda na to że karta nie jest uszkodzona, a tylko niekompatybilna z kamerą. A może faktycznie jest w jakiś sposób zabezpieczona?  Ale to nieważne.

Zgłoś sprzedającemu mailem  odstąpienie od umowy, i opisz problem że karta nie jest obsługiwana przez  twoją kamerkę więc  jest dla ciebie nieprzydatna.  To powinno rozwiązać problem.

Następnie odeślij kartę, i czekaj na zwrot pieniędzy. Sprzedający ma na to 14 dni.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@br. Z tego co pisze to wynika, że na komputerze też był problem z formatowaniem karty więc być może faktycznie ma ona jakąś wadę. Ciężko stwierdzić jednoznacznie. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@komis-bell  OK, też to czytałem,  ale jeśli zgłosi reklamację to sprzedający będzie zobowiązany naprawić lub wymienić. I co?  Przyśle mu taką samą lub tą samą?

Lepiej będzie jak kulturalnie opisze problem i zgłosi odstapienie.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ElJoker96  "zabezpieczona"

Zdarza się że mają zabezpieczenie przed zapisem taki mini suwaczek - wyłacznik. Obejrzyj dokładnie.

oznacz moderatorów