anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mozna zabezpieczyc gotowke w allegro przed sprawdzeniem tiwaru

REMOL7
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie mam zapytanie czy jest w allegro cos takiego że chce kupić używany towar sprzedający gwarantuje mi ze towar jest w 100 % sprawny ale ja mu za bardzo nie wierze a chciałbym to kupic ale się boję ze nie odzyskam pieniędzy jak towar będzie miał wady ukryte to jest zestaw kina domowego do komputera i szukam tu opcji ze wpłacę cala kwotę ale żeby była przechowana na allegro po sprawdzeniu towaru i zgodności  sprzedający otrzymuje pieniądze jet tu taka możliwość 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

Na Allegro nie ma czegoś takiego. Na Allegro masz tylko Program Ochrony Kupujących, z którego możesz odzyskać środki w niektórych przypadkach, jeśli nie otrzymasz towaru i jeśli otrzymasz towar znacznie różniący się od opisanego. Z tą drugą opcją jest nieco trudniej, ponieważ Allegro wymaga zgłoszenia sprawy na policję.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/9

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@REMOL7  Nie ma takiej opcji. Możesz jednak poprosić Sprzedawcę aby wysłał przesyłkę ze sprawdzeniem zawartości przy kurierze. Musisz dopłacić za tą opcję. Będzie wtedy można rozpakować i sprawdzić czy jest wszystko. Kurier jednak raczej nie będzie czekał aż wszystko podłączysz.

Jeśli jednak się dalej obawiasz to lepiej poszukać w lombardzie gdzie można spokojnie przetestować sprzęt.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

oczywiście, wyślesz Sprzedawcy potwierdzenie o nie zaleganiu z podatkami i zus oraz potwierdzenie z us, że twoje pieniądze nie pochodzą z kradzieży i nie podlegają zajeciu przez komornika

bo sprzedawca też chce wiedzieć, że Kupujący to nie oszust

i mam pomysł - wynajmij sobie w mieście firmę która sprawdzi ten sprzęt a pieniądze po takim sprawdzeniu niech przekaże notariusz z depozytu

i wynajmij sobie przed zakupem adwokata, który sporządzi przed zakupem przedsądowe wezwanie do zwrotu środków za wadliwy towar oraz sporządzi cywilny sądowy pozew

 

kilka prostych kroków i twoje obawy powinny zniknąć

oznacz moderatorów