anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy mozna zwrocic smierdzacy materac na koszt sprzedajacego?

michal9524
#7 Wielbiciel#

Witam,

Wczoraj kurier dostarczyl mi materac zawiniety w rolke. Ogolnie wszystko spoko poza tym, ze strasznie smierdzi chemikaliami i przez kilka godzin przebywania w pomieszczeniu podraznil mi drogi oddechowe. Byl wietrzony przy otwartym oknie przez caly dzien, ale zapach nadal sie utrzymuje z ta sama intensywnoscia, krotko mowiac nie nadaje sie do uzytku. W zwiazku z tym chcialbym zapytac czy jest mozliwy zwrot materaca na koszt sprzedajacego? Bo sprzedajacy twierdzi, ze to ja mam zaplacic za transport 🙂

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

arkadius69
#11 Animator#

Jeśli aukcja była bez Smarta to Ty musisz ponieść koszty zwrotu, a koszt wysyłki materaca to kilkadziesiąt złotych też zwracaliśmy materac.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@michal9524 możesz złożyć reklamacje. Ale wtedy też wysyłasz na swój koszy tylko, że po uznanej reklamacji sprzedawca powinien zwrócić Ci koszt dostarczenia do niego. Pisałeś do sprzedawcy informacje, że materac nie da się wywietrzyć?

oznacz moderatorów

michal9524
#7 Wielbiciel#

Dzięki wszystkim za szybką odpowiedź. Dzwoniłem do sprzedającego i zalecił wietrzenie materaca przez 2-3 doby. Gdyby problem się utrzymywał to mam się z nim skontaktować. Dam znać jak sytuacja się rozwinie do jutra.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Koszt zwrotu bez smarta zawsze ponosi kupujący a sprzedający zwraca za pierwotną wysyłkę tylko kwotę najniższej oferty dostawy.

Odnośnie reklamacji to sprzedawca jeśli uzna zwraca koszt odesłania ale uwaga może wymienić towar nie musi zwracać kasy a w przypadku nieuznania reklamacji będziesz podwójnie stratny bo nie dostaniesz zwrotu za odesłanie to jeszcze zapłacisz za ponowną wysyłkę do siebie

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@michal9524  najpierw sprawdz instrukcje użytkowania. Kiedyś kupowłem materac który mial zalecenie w instrukcji "72 godziny ma leżeć bez użytkowania w celu wyprostowania, napelnienia komór oraz pozbycia zapachu"

Jeśli w Twoim tak było napisane sprzedając może reklamacje odrzucić

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Mój materac miał dokładnie to samo. Przez pierwsze dwa dni było czuć „sztuczny” zapach a na samym początku był faktycznie bardzo intensywny. W przypadku niektórych materacy jest to całkowicie normalne i z tego co się orientuję wynika to po prostu z rodzaju użytych materiałów. Zapach zniknie w ciągu dwóch, trzech dni. 

oznacz moderatorów