anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy otrzymam towar z powrotem jeśli sprzedawca odmówi przyznania zwrotu?

kacperek817
#7 Wielbiciel#

Witam. Ostatnio wysłałem prośbę o zwrot produktu kupionego od firmy na Allegro. Powodem było uszkodzenie sprzętu. Jak się okazało, według sprzedawcy po sprawdzeniu, towar okazał się być sprawny, więc nie otrzymałem pieniędzy. Czy towar zostanie mi odesłany z powrotem? Póki co nie dostałem żadnego maila ani innej informacji jakoby miało do tego dojść.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

@kacperek817 Każdy taki problem zawsze rozwiązuj przez otwarcie dyskusji ze sprzedającym, oczywiście musisz go dostać ale jeżeli reklamacja zostaje odrzucona ty pokrywasz koszty przesyłki, spór otwieraj tu i pytaj sprzedającego: https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Nieprawda. Zgodnie z wyrokiem sądu nie można kupującego obciążać kosztem nieuznanej reklamacji. Pokazać wyrok?

oznacz moderatorów

PromykSB
#11 Animator#

@xyz96 

Nie czujemy potrzeby, by znać Twoją kryminalną przeszłość.

PS: Nie żyjemy w kraju precedensów.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kacperek817 O zwrot konsumencki w ciągu 14 dni, gdy nie musisz nawet podawać powodu, nie musisz sprzedawcy prosić. Jego obowiązkiem jest oddać pieniądze po takim zwrocie. Wypełniłeś formularz zwrotu na Allegro i odesłałeś towar? Jeśli tak, sprzedawca musi Ci oddać pieniądze.

Jeżeli jednak wysłałeś sprzedawcy pisemną reklamację z powodu wad lub niezgodności z opisem na podstawie rękojmi i zaznaczyłeś wyraźnie, że jest to reklamacja, sprzedawca nie ma obowiązku jej uznać. Jeżeli jej nie uzna, musi Ci odesłać reklamowany towar. Jeśli w tym przypadku także korzystałeś z formularza zwrotu na Allegro i nie napisałeś tam, że jest to reklamacja z rękojmi, sprzedawca musi ci oddać wpłatę, ponieważ jest to zwrot konsumencki w ciągu 14 dni.

Odesłałeś towar po wypełnieniu formularza zwrotu na Allegro, czy bez wypełnienia tego formularza?

Jeżeli masz problem ze zwrotem pieniędzy lub towaru, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś tam o pomoc pracownika Allegro.

Musisz odróżniać zwrot konsumencki od reklamacji. O różnicach poczytaj w necie.

 

oznacz moderatorów

kacperek817
#7 Wielbiciel#

Użyłem formularza zwrotu na Allegro.

Niestety produkt, który kupiłem, nie podlega zwrotom bez podania przyczyny. Zwróciłem go, ponieważ według mnie był uszkodzony. Po sprawdzeniu go przez sprzedawcę uznał, że jest sprawny. Nie wiem jednak, czy sprzedawca odesłał go z powrotem do mnie, żadnej takiej informacji nie otrzymałem.

oznacz moderatorów