anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy po pół roku od zakupu drukarki sprzedający może wysłać mi fakturę vat na e-maila?

monikamacheta
#8 Zapaleniec#

Po pół roku od zakupu drukarka przestała drukowć.Napisałam do sprzedającego o rekojme .Odpisał,że ma urlop i pisać do serwisu.Jako dowód zakupu mam wydruk z banku,tam  są informacje:

Potwierdzenie transakcji kartą debetową
DANE
Numer karty *

Użytkownik karty *

Numer rachunku *
DANE ODBIORCY
Miejsce operacji PayU*Allegro

Adres transakcji Poznan
SZCZEGÓŁY TRANSAKCJI
Kwota w walucie oryginalnej transakcji ***,** PLN

Rodzaj transakcji Transakcja kartą debetową

Data transakcji 2020-09-14

Data księgowania 2020-09-16

Te gwiazki to moje dane,których tutaj nie

napiszę.

Czy to wystarczy jako dowód zakupu?Czy sprzedający może wysłać mi fakurę na e-maila pomimo,że tyle minęło czasu od zakupu?Nie pamiętam czy po otrzymaniu zakupu była faktura vat  lub paragon.Jeżeli było to już nie ma,bo przeszukałam wszystkie możliwe miejsca online i offline.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

@monikamacheta Reklamuj z tytułu rękojmi i niech sprzedawca się tym zajmie:https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

oznacz moderatorów

monikamacheta
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź.Już napisałam.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@monikamacheta Gdzie napisałaś? Pamiętaj, że sprzedawca nie ma prawa zmuszać Cię do reklamowania z gwarancji. To Ty wybierasz, co chcesz. Gwarancję lub lepszą rękojmię.

oznacz moderatorów

monikamacheta
#8 Zapaleniec#

Napisałam do sprzedającego o rekojmę jeszcze wczoraj.Dostałam odpowiedź o urlopie i informację o napisaniu do serwisu. Niemądra ja napisałam do serwisu,ale zaczęłam dzisiaj bardziej nad wszystkim się zastanawiać i zapytałam o radę innych.Po przeczytaniu odpowiedzi napisałam jeszcze raz do sprzedającego i tym razem tak łatwo nie odpuszczę.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@monikamacheta Nie reklamuj z żadnych gwarancji w żadnych serwisach. Reklamuj z rękojmi u sprzedawcy. Rękojmia trwa dwa lata i jest obowiązkowa. Nie potrzebujesz do tego żadnej faktury, wystarczy pisemne zgłoszenie wady sprzedawcy i dowód wpłaty. Urlop nie może być żadną przeszkodą. Sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się do reklamacji. Po tym czasie reklamacja jest uznana i sprzedawca nie może odmówić naprawy, wymiany lub zwrotu całej wpłaty. Jeśli będzie z tym jakiś problem, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

monikamacheta
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź.Skopiowałam sobie trochę wypowiedź i wysłałam sprzedającemu.Zastosuję się do rady i nie dam się spławić urlopem,który nie wiadomo czy istnieje.Co prawda do serwisu też już napisałam,ale i tak nie wiadomo czy doczekam sie odpowiedzi.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@monikamacheta jak kupiłeś jako konsument to jak najbardziej możesz reklamować z tytułu rękojmi, nie potrzebujesz do tego żadnych faktur czy paragonów, wystarczy wydruk a aukcji. Napisz do sprzedawcy że składasz reklamację i czy masz i na jaki adres wysłać drukarkę ( może sam odbierze )  spakuj porządnie dołącz pismo reklamacyjne i wydruk z aukcji jako dowód i czekaj 14 dni na rozpatrzenie po tym termnie automatycznie reklamacja uznana 🙂 nowy towar lub zwrot kasy za odesłanie również 🙂 

Jak zakup na Firmę sprawdź czy nie wyłączył rękojmi 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

monikamacheta
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za odpowiedź.Już reklmacja z rekojmi  wysłana.

oznacz moderatorów