anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy po zakupie i przelaniu pieniędzy, sprzedający może odmówić wysłania towaru?

Jet75
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem na allegro sprzęt elektroniczny, przelałem wskazaną kwotę, wraz z kosztami przesyłki. Dzień później sprzedający (firma) stwierdził że żaden kurier nie chce się podjąć transportu. Zaproponowałem że pojadę po sprzęt we własnym zakresie, a odpowiedzią od w/w lombardu było "nie może pan przyjechać, zresztą sprzęt jest chyba popsuty. Na pewno jest popsuty". Nie chcę zrezygnować z zakupu którego fizycznie dokonałem. Czy sprzedający może się w tym momencie rozmyślić i jako jedyne rozwiązanie podać zwrot wpłaty?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Nie może. Zawarłeś z nim umowę. Wyjątek to znacząca pomyłka w cenie wystawionego towaru (rozumiem że to nie powód w tym wypadku?). Jeżeli się opiera możesz zmusić go sądownie do wydania towaru. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Jet75 Nie może, została zawarta prawnie wiążąca umowa i sprzedawca nie ma podstawy prawnej do odstąpienia od niej. To kupujący może odstąpić od umowy, a nie sprzedający. Otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa zgłoś problem i po 24 godzinach poproś tam o wsparcie Allegro.

oznacz moderatorów

Jet75
#7 Wielbiciel#

Dziekuję za potwierdzenie. 

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Zastanow sie czy jest sens ciagac sie po sadach... sprzedawca pewnie sprzedal produkt i nie wie jak wybrnac to kreci. Na Twoim miejscu bralbym zwrot kasy i wysmarowal odpowiedni tj. negatywny komentarz

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

@Jet75Nie może ale nie sądzę żebyś wygrał w sądzie. Są pewne warunki na które może powołać się sprzedawca i odstąpić od sprzedaży. (zaginięcie, uszkodzenie itp.)

oznacz moderatorów