Autoryzacja nie powiodła się.
Odśwież stronę i spróbuj jeszcze raz.
Witam chciałbym poruszyć kwestię sporu w sprawie prawa do zwrotu: Klient jest przedsiębiorcą który zajmuje się sprzedażą używanych części samochodowych i dokonuje zakupu na firmę z fakturą vat a przedmiotem zakupu są części samochodowe a więc w świetle przepisów praw konsumenckich opierając się o Art. 38a dokonuje zakupu który ma charakter zawodowy - ściśle związany z działalnością prowadzoną przez niego.
Czy w takiej sytuacji przysługuje mu prawo do zwrotu zakupionego przedmiotu w ciągu 14 dni bez podania przyczyny ?
@225BMW Nie w świetle prawa nie ma , niemniej ostateczna decyzja przyjąć / nie przyjąć należy do sprzedawcy .
Jeżeli jest to związane z charakterem działalności firmy to nie ma prawa.
Jeśli wysłany przedmiot był zgodny z opisem - to nie ma takiego prawa.
Wysłany przedmiot zakupu jest zgodny z opisem i w 100% sprawny technicznie kupujący zgłosił zwrot nie widząc go nawet na oczy ponieważ bazował na opinii mechanika który odebrał wysyłkę. Przedmiotem była przekładnia kierownicza - część mechaniczna którą Panowie chcą odesłać - jak twierdzą nie podoba im się. Część o której mówimy to nie jest część karoserii błotnik / drzwi żeby miało się coś nie podobać, myślę że powinni najpierw zamontować część w pojeździe a następnie gdyby doszło do sytuacji że coś nie działa to zareklamować zakup przedmiotu.. Zadzwoniłem do kupującego aby wyjaśnić kwestię dokonania zwrotu, niestety pan kupujący to straszny cwaniak i on wie lepiej co jemu się należy, on nie będzie dyskutował tylko otwiera dyskusję w allegro.. Myślę że panowie mogli wyciągnąć sobie z mojej części coś co zepsuło się w ich pojeździe i na cwaniaka próbują odesłać to jako zwrot bez podania przyczyny.
Bez podania przyczyny nie musisz przyjmować, ale jak złoży reklamację to musisz się do niej odnieś.
Oczywiście zgadzam się z tym, taką opcję udostępniłem kupującemu, chciał dokonać zwrotu bez podania przyczyny a więc zasugerowałem aby odesłał przedmiot w ramach reklamacji a ja oddam go do firmy która zawodowo zajmuje się naprawą i regeneracją, oni sprawdzą daną część od A do Z wystawią mi opinie i jeśli przedmiot okaże się sprawny technicznie i bez uszkodzeń to odsyłamy z powrotem do klienta.
@225BMW cóż w świetle prawa moim zdaniem nie masz obowiązku przyjmowania tego zwrotu natomiast chyba nie do konca sie zgadzam z tym ze "panowie sobie cos wymontowali" . Jeżeli ktoś chciałby coś wymontować i zrobić zwrot to nie brałby na to faktury ( bo po co sobie utrudniać ??) . Być może coś rzeczywiście nie pasowało.
Ja chyba spokojnie był poczekał na wracajacy produkt i dokladnie go sprawdził. Chyba lepiej po prostu sprzedac produkt komuś kto go potrzebuje niz wykłucać sie o prawa zwrotu.
Niedawno miałem przypadek że firma zrobila zakup na FV na sp zo.o. Niestety ktos nie zdążył odebrać z paczkomatu a że po kilku dniach i ponownej wysyłce produkty już by nie były potrzebne to kupujący zrobił zwrot. Zgodnie z prawem moglismy nie przyjmować zwrotu lecz odzyskaliśmy towar , sprzedaliśmy go ponownie i wszyscy sa zadowoleni.
My bo i tak sprzedaliśmy produkt, pierwszy kupujący - bo mimo że nie musieliśmy poszliśmy mu na reke ( może kiedyś wróci na zakupy) i kolejny kupujący który kupił produkt taki jak potrzebował. Nikt nie tracil czasu i nerwów
Musisz sobie sam przekalkulować co jest dla Ciebie bardziej opłacalne. Scisłe trzymanie sie litery prawa czy też oszczedności czasu i energii.