anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy reklamacja powinna zostać uznana?

jaceks2605
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Sprzedający otrzymał reklamowany przeze mnie produkt 28.10.2023. Wczoraj minęło 14 dni, ale było to święto, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Czy zgodnie z zasadami dziś mija ostatni dzień na ustosunkowanie się do reklamacji i jeśli nie otrzymam odpowiedzi, to musi zostać ona uznana?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

Halfrunt
#18 Luminarz#

Z poniedziałku na wtorek o północy mija ten termin.

I nie wczoraj minęło 14 dni a dzisiaj mija 14 dzień. 

Może warto przypomnieć sobie ze szkoły jak liczymy dni, oś czasu, punkt zero 

oznacz moderatorów

jaceks2605
#8 Zapaleniec#

Jeśli masz zamiar ubarwiać swoje wypowiedzi niepotrzebnymi złośliwościam, to proszę Cię, nie wypowiadaj się wcale. Jest to niepotrzebne.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Zamiast zwracać mi uwagę, może warto zajrzeć do programu szkoły podstawowej. Ja będę się wypowiadał, gdy tylko zechce i jak zechcę.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@jaceks2605 wielki Acan powiedział co wiedział 🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

jaceks2605
#8 Zapaleniec#

@Halfrunt Co mogę Ci powiedzieć, jeśli chcesz dalej szyć złośliwościami, to proszę bardzo. Nie żałuj sobie. Chociaż w taki sposób możesz sobie przedłużyć... 😁 

oznacz moderatorów

jaceks2605
#8 Zapaleniec#

No tak... Gdzieś trzeba wylać swoją frustrację. Uprzejmie proszę, aby Twe wypowiedzi w tym temacie się skończyły. Idź rozsiewać gdzieś indziej swoje zgorzknienie mały sfrustrowany i chamski człowieczku. Mimo to pozdrawiam. 😉

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Termin ten liczy się od następnego dnia po dniu, w którym konsument złożył reklamację, a kończy się z upływem dnia 14.

8 ust. 3 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej sprzedawca musi bowiem się ustosunkować do żądania kupującego w ciągu właśnie 14 dni. W sytuacji, gdy termin ten zostanie przez niego przeoczony, wtedy też taka reklamacja zostaje uznana, co również wynika z treści tego przepisu.

Ale, przykład: Jan wniósł reklamację 4 kwietnia. Bieg 14 dniowego terminu rozpoczął się następnego dnia, czyli 5 kwietnia. Termin upływa 18 kwietnia. Jednakże w sytuacji, gdyby ostatni dzień terminy byłby ustawowo wolny od pracy (np. Wielkanoc), wtedy też termin upływa dnia następnego (który już nie jest dniem wolnym od pracy).

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

No chłopcy...wy jak zwykle swoje z uporem maniaka.

Przecież nie wiadomo czy kupujący prawidłowo złożył reklamację i nie wiadomo z jakiego tytułu 😄

To, że kupujący wysłał coś do reklamacji nie oznacza, że... 😄

ps. miałem ludzi którzy przysyłali towar do reklamacji bez słowa...oprocz towaru nic w środku nie było...także wiem co piszę/mówie 😉

A nadwca paczki przewaznie byl tak napisany, ze... czasami musialem niesc opakowanie do apteki zeby panny odczytaly gryzmoły.

oznacz moderatorów

jaceks2605
#8 Zapaleniec#

Reklamacja została złożona z tytułu rękojmi. Usterka była opisana w formularzu na allegro, ale dołączyłem też wersję papierową do opakowania z produktem. Usterka pojawiła się podczas sprawdzania, czy produkt działa w prawidłowy sposób. Poza tym posiadał on inne akcesoria, jak ten, który widziałem w sklepie stacjonarnym. Wyraźnie gorszej jakości. Sklep stacjonarny nie potwierdził, że są one oryginalne. O termin pytam, że zgodnie z prawem jeśli 14 dzień przypada na święto (dzień ustawowo wolny od pracy), to termin powinien upłynąć z końcem kolejnego dnia. Tym kolejnym dniem jest sobota, a sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, a dniem wolnym z tytułu pięciodniowego tygodnia pracy. Allegro również potwierdza tą wersję i uznaje, że czas upływa z końcem soboty. Sprzedający kurczowo trzyma się terminu "14 dni roboczych".

oznacz moderatorów