anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy skorzystanie z allegro protect anuluje zakup??

marlem1986
#7 Wielbiciel#

Czy skorzystanie z Allegro protect anuluje zakup? Sprzedający nie wywiązał się z umowy nie wysłał towaru w zagwarantowanym terminie minęło ponad 30 dni w międzyczasie skorzystałem z Allegro protect pieniądze zostały mi zwrócone aż tu nagle powiadomienie że przesyłka została wysłana. Nie mam kontaktu ze sprzedającym sklep jest zablokowany a telefon milczy. Nie mam możliwości już zwrotu z Allegro bo minęło 14 dni. Co mogę zrobić w tej sytuacji.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@marlem1986 skorzystanie z Allegro Protect nie anuluje automatycznie zamówienia, więc formalnie powinieneś zwrócić ten przedmiot sprzedającemu. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

marlem1986
#7 Wielbiciel#

Ja chce go zwrócić oczywiscie ze tak tylko nie mam kontaktu ze sprzedającym sklep jest zablokowany jego tel nie odpowiada minelo juz ponad 30 dni od zakupu i nie moge zwrocic przez smart a na swoj koszt nie mam zamiaru

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@marlem1986 oddać kasę 🙂 zgodnie z regulaminem, lub było nie odbierać !

  1. W razie gdy Kupujący otrzymał świadczenie nienależne bądź Sprzedający naprawił powstałą szkodę, Kupujący zobowiązany jest do niezwłocznego, nie później niż w terminie 7 dni, zwrotu otrzymanej od Spółki rekompensaty na rachunek o numerze PL - 63 1140 1124 0000 5165 0800 1010 CZ - IBAN: CZ4926000000002554730100, kod SWIFT: CITICZPX.

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

marlem1986
#7 Wielbiciel#

Towaru jeszcze nie odebralem jest w drodze problem w tym ze ja kupowałem nie na swoj adres tylko rodzicow i zgodnie z art. 535 Kodeksu Cywilnego, umowa sprzedaży oznacza, że sprzedawca zobowiązuje się przenieść prawo własności na kupującego, a kupujący zobowiązany jest do zapłaty i odbioru towaru. Dlatego obowiązkiem kupującego jest odebranie adresowanej do niego przesyłki. Więc to chyba tez nie jest takie proste i moze mi naliczy dodatkowe koszty sprawa juz z dwa tygodnie temu byla zalatwiona a tu nagle wysyłka 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zakup od firmy? możesz w każdej chwili odstąpić od umowy zakupu a jak ze Smartem to przesyłka wraca bezpłatnie do sprzedającego.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@marlem1986 e to jak nie odebrany to temat prosty, nie odbieraj a sprzedawcy wyślij maila że rezygnujesz z powodu niedotrzymania terminu dostawy i zapomnij, jak odbierzesz będziesz się z tym bujał 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

marlem1986
#7 Wielbiciel#

No tak właśnie chyba zeobie meila wyslalem ale sprzedawcy juz nie ma na allegro jest zablokowany to nie wiem czy meile otrzymuje.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@marlem1986 to czy odczyta jego problem, zostaw se tylko kopię maila, wydrukuj w razie co i zapomnij 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów