anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy sprzęt powinien mieć normalna gwarancję?

coldplay73
#8 Zapaleniec#

Kupiłem na licytacji sprzęt elektroniczny. Sprzęt nowy, powystawowy. W opisie nie było informacji na temat gwarancji. Zapytałem sprzedawcę czy jest gwarancja na ten sprzęt. Poinformował, ze 14 dniowa rozruchowa. czy sprzęt powinien mieć normalna gwarancję? Co mam zrobić jeśli nie chcę sprzętu bez gwarancji?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

xyz96
#21 Demiurg#

@coldplay73 Kupiłeś od firmy-sklepu? Jeśli tak, masz prawo do zwrotu bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. Poza tym gwarancja nie jest obowiązkowa, ale sprzedawca odpowiada za przedmiot z obowiązkowej rękojmi minimum rok, więc w tym czasie u niego możesz składać reklamację z powodu wad. To lepsze niż gwarancja.

oznacz moderatorów

coldplay73
#8 Zapaleniec#

Dzięki za podpowiedź. A jeśli kupiłem na licytacji od osoby prywatnej to mam prawo zwrotu w ciągu 14 dni?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bez podania przyczyny nie. Masz pewność, że to nie firma?

oznacz moderatorów

coldplay73
#8 Zapaleniec#

Ma podane tylko imię , nazwisko i adres. Sprzedaje powystawowe rzeczy i nie wystawia faktury. Ma firmę ale na allegro wydaje się, że sprzedaje jako osoba prywatna.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@coldplay73 nie 😞 ale możesz reklamować 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

coldplay73
#8 Zapaleniec#

Ale reklamacja zapewne nie zostanie uznana. Sprzedawca daje mi jakąś 14 gwarancję rozruchową, wątpię żeby ona zadziałała w razie czego. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@coldplay73 jak każdy może nie uznać reklamacji a Ty możesz się z tym nie zgodzić wtedy sąd rozstrzyga takie spory, ale puki nie złożysz reklamacji z tytułu rękojmi nic się nie dowiesz 🙂  sprawdź w opisie czy sprzedawca nie wyłączył rękojmi i nie zostało Ci tylko 14 dni ma złożenie reklaamcji 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@coldplay73 Odpowiada z rękojmi przez minimum rok, o ile w aukcji nie napisał, że rękojmię wyłącza. Odebrałeś już ten sprzęt, zapłaciłeś? Po co kupujesz od takich sprzedawców??

Przez pół roku chroni Cię teoretycznie Program Ochrony Kupujących.

oznacz moderatorów

coldplay73
#8 Zapaleniec#

Może to głupie ale przez przypadek. Jeszcze nie zapłaciłem ale chyba będę musiał skoro wygrałem licytację (w której zresztą nikt poza mną  nie licytował)

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@coldplay73 Skoro nie zapłaciłeś, to sprawa jest prosta. Do zapłaty może Cię zmusić tylko sąd, a sprzedawca do sądu na 99.99999% nie pójdzie.

oznacz moderatorów

coldplay73
#8 Zapaleniec#

A allegro w takiej sytuacji nie reaguje? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@coldplay73 gwarancja nie jest obowiązkowa, a warunki reklamacji zależą od tego czy Sprzedający jest przedsiębiorcą czy osobą prywatną. Jeżeli to osoba prywatna przyjęcie reklamacji zależy od decyzji Sprzedającego, jeżeli to przedsiębiorca przez dwa lata od odbioru przesyłki możesz reklamować kupiony produkt z tytułu rękojmi.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Cott666
#10 Popularyzator#

@la_nikaNie, proszę Pani. Przyjęcie reklamacji jest obowiązkiem także prywatnego sprzedawcy. Zwrot nie, reklamacja tak.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Cott666  przepraszam powinnam wyrazić się bardziej precyzyjnie. Każdy, zarówno Przedsiębiorca jak i osoba prywatna, musi rozpatrzyć reklamację. Przyjęcie lub odrzucenie reklamacji zależy od decyzji Sprzedającego.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Cott666
#10 Popularyzator#

@la_nikaTeraz się zgadzam.

oznacz moderatorów

coldplay73
#8 Zapaleniec#

Wielkie dzięki wszystkim za odpowiedzi:)

oznacz moderatorów