anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedaż używanego towaru jako nowego to przestępstwo oszustwa?

grzestel
#7 Wielbiciel#

Właśnie zakupiłem nowy smart zamek  i zobaczyłem w komentarzach że sprzedający wysyła używane rzeczy ze zwrotów. Pytanie czy jeśli przyjdzie używany mam zgłosić przestępstwo oszustwa? Towar dotrze jutro.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

przestępstwo oszustwa  na razie to się powstrzymaj  z osądem.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@grzestel ty masz prawo zwrócić i obejrzeć tak jak w sklepie pokazałby ci sprzedawca a on ma prawo wystawić towar który ty zwrócisz i sprzedać.

oznacz moderatorów

grzestel
#7 Wielbiciel#

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@grzestel nie stosuje się w tym przypadku bo masz zawsze możliwość zwrotu 14dni w zakupie od firmy więc nie można doprowadzić cię do niekorzystnego rozporządzenia mieniem

oznacz moderatorów

grzestel
#7 Wielbiciel#

Co ciekawe po moim zakupie znikły inne aukcje z tym samym zamkiem  oznaczone jak używane. Bardzo podobny opis i cena. Przypadek?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

to pytaj allegro nie mnie oni pozwalają wystawić wszystkoooo jakby po twojemu było to policja nie nadążałaby do Chin latać aresztować z art 286

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Można na to patrzeć w ten sposób - kupujesz zamek, oglądasz go sobie itp. po czym zwracasz i oczekujesz oczywiście pełnej kwoty zwrotu. Pełna kwota zwrotu oznacza, że towar jest pełnowartościowy i jako taki jest ponownie wystawiany na sprzedaż. 
Czym innym jest oczywiście sprzedaż towaru używanego jako nowy ale za mało tu informacji aby cokolwiek rozstrzygać. 

oznacz moderatorów