anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający mógł wystawić paragon na niższą kwotę niż kwota zakupu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

W tym tygodniu kupiłam przez alegro podgrzewacz Iqos ,na alegro zapłaciłam 135 zł a paragon mam na -99 zł .Pisałam do pana sprzedawcy o sprostowanie paragonu .Pan mi odpisał ze alegro bierze prowizje i dlatego jest 135zl ,czy tak jest naprawdę ?tak to działa ?

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44
ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Client:57437344 Wygląda na to, że jest tak jak pisze @kostas11 .Dostałaś paragon który był dołączony do wcześniejszego zakupu.Kupiłaś drożej ale nie od przedsiębiorcy tylko od osoby prywatnej.Niestety nic nie ugrasz.

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

Konkretną odpowiedź już masz - oznaczoną jako "rozwiązanie".

Moje zdanie - jako sprzedawcy - jest takie samo. Otwieraj dyskusję na Allegro i dokładnie opisz sytuację. Trochę szkoda, że nie ma tutaj linku do aukcji - wtedy wszystko byłoby jasne.

Paragon masz na 1 zł, a nie na 99zł. Sprzedawca nabył przedmiot o wartości 99 zł za kwotę 1 zł - zapewne miał jakieś "punkty" do wykorzystania. Sprzedał na ALL - za 135 zł - prowizja Allegro i koszty opakowania są dużo niższe, również koszty wysyłki są absurdalnie wysokie. Jednak ceny i koszty były wskazane na aukcji - widoczne przed dokonaniem zakupu - nie możesz mieć do nich żadnych zastrzeżeń.

Moim zdaniem - (nie wiem jak wyglądał opis aukcji) - sprzedający powinien uczciwie napisać (jak zdecydował się na dołączenie paragonu z zakupu), że nabył towar o wartości 99 zł za kwotę 1 zł.

W przypadku reklamacji -  może wystąpić problem odnośnie kwoty zwrotu wartości towaru.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

DD8948DC-5461-485E-975D-ED75BFE6E406.png

oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

Ten pan ma już cenę 139 zł + wysyłka 25

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Mógł wcale nie dołączać skoro jest prywatnym sprzedającym.

oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

U tego pana nie można zwrócić towaru a i reklamacji tez nie ,podaje numer do sklepu z Iqos Polska aby zarejestrować i tam trzeba po zarejestrowaniu składać reklamacje zwroty itd .

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Client:57437344 przecież to jest zakup od osoby prywatnej, dostałaś paragon na który on kupił w sklepie a na allegro sprzedał drożej. Nic nie wymusisz ani nie zrobisz. 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:57437344 Ten paragon (jak się dokładnie wczytasz) jest wystawiony na kwotę1 zł > słownie jeden złoty. Kupiłaś od sprzedawcy, który jest w nagłówku paragonu ? Kiedy kupiłaś, bo na paragonie jest data 21/05/2022 ? Czyli sprzedawca zarobił na czysto 134 zł.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

I teraz może mieć problemy.🙂

oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

Ja mogę mieć problemy ?

oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

Zakup opłacony 23 .05 tak te jeden złoty tez widziałam ale mówię sama do siebie No nie to nie możliwe bo wiem ze za 1 zł można kupić ale o ile ma się kod 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:57437344 Jak się dokładnie wczytasz w paragon to zobaczysz 99 zł > potem storno 99 zł > znowu 99 zł > rabat 98 zł > do zapłaty 1 zł > tyle ktoś zapłacił za podgrzewacz. A jeżeli zapłaciłaś 23/05 to jak możesz dostać paragon z datą 2 dni wczesniej. Czyżby sprzedawca był jasnowidzem ? Czy może podrózuje w czasie ?

oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

No pan mi tak właśnie się tłumaczy ze szukam sama problemu ,na stronie ma ze nie wysyła faktury a mi zaproponował we wiadomości ze na te 61 zł brakujące wyślę mi paragon No i fakturę ,napisałam mu ze ma mi nic nie wysyłać do puki nie wyjaśnię sprawy za pomocą alegro a pan ze idzie mi na rękę a ja szukam problemu tam gdzie go nie ma ręce opadają 

oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

Już wcześnie pisałam ze coś nie tak jest z tym paragonem ,pisałam do tego pana ale ten pan mi odpisał ze szukam problemów tych których nie ma

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:57437344 Napisz mu, że owszem są. Paragon nie jest wystawiony przez niego > jest na niewłaściwą kwote > to podpada pod US

oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

8B3F655D-8AF7-4D85-9705-C6C0069C7A05.png

oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

A co to jest US ?długo kupuje na alegro ale się nie znam ,ponieważ to mój pierwszy taki problem z zakupem i mam nadzieje ze pierwszy i ostatni 😟

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:57437344 Urząd Skarbowy.

oznacz moderatorów
Client:57437344
#8 Zapaleniec#

No to już wiem dziękuje za odpowiedzi i podpowiedzi ,jestem ciekawa co z tego wszystkiego wyniknie 

oznacz moderatorów
CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Paragon jest na 1 zł

oznacz moderatorów