anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Sprzedający ma obowiązek dołączenia paragonu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
StolarzPL
#9 Pomysłodawca#

Witam wszystkich allegrowiczów. Mam do was szybkie pytanie kupiłem do pewnego sprzedawcy hulajnoge za którą nie otrzymałem paragonu nie przyszła ani drogą mejlowa ani razem z zakupionym przedmiotem. Poprosiłem więc sprzedawcę o wysłanie mi tego paragonu po to abym miał jakiekolwiek podstawy do skorzystania kiedyś (oby nie) z gwarancji która mi przysługuje i taką otrzymałem odpowiedź od sprzedającego:

"...Dzień dobry,

 

W załączeniu przesyłamy potwierdzenie zamówienia. Nie jest one wymagane w przypadku sprzedaży online w allegro, niemniej na Państwa życzenie wystawiliśmy dokument 🙂

W razie pytań jestem do dyspozycji..."

 

Dodam że to potwierdzenie zamówienia wygląda mniej więcej tak jak dokument który przekazują na magazyn żeby magazynier skompletował zamówienie przed wysyłką. Proszę o poradę czy ten paragon mi się należy czy nie?

Pozdrawiam

Marcin

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
Agent051
#16 Inspirator#

@StolarzPL Do ewentualnej reklamacji wystarczy, może być też potwierdzenie przelewu. Jeżeli przedsiębiorca sprzedaje tylko przez internet nie ma obowiązku wysyłania paragonu, ale na twoje życzenie powinien go dostarczyć.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@StolarzPL Niektórzy wystawiają sami FV nawet jak nie żądasz, niektórzy z przesyłką wysyłają paragon ale wystarczy cokolwiek do reklamacji tak jak pisze Ci @Agent051 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@StolarzPL nie wszyscy sprzedawcy musza mieć kasy fiskalne, a tym bardziej firmy prowadzące tylko sprzedaż internetową, gdzie rozliczają się na podstawie wpływów na konto, wystarczy Ci jakikolwiek dokument zakupu do ewentualnych reklamacji ( przelew, wydruk aukcji itp.)

Ale na życzenie powinien Ci rachunek wystawić jak nie ma kasy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@StolarzPL Do reklamacji z rękojmi nie potrzebujesz paragonu, wystarczy jakikolwiek dowód zakupu, na przykład potwierdzenie wpłaty. Do reklamacji z gwarancji może Ci być potrzebny paragon lub faktura, dlatego sprzedawca jeden z tych dokumentów powinien Ci dostarczyć.

oznacz moderatorów