anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może anulować transakcję, jeżeli kupujący złożył zwrot towaru przed nadaniem paczki?

Client:89673667
#1 Nowicjusz#

Zakupiłem suwmiarkę Mitutoyo za 150 złotych myśląc, że jest to oryginał. Zbyt niska cena nie dawała mi jednak spokoju i postanowiłem zbadać wnikliwiej sprawę. Po odrobinie szperania w sieci zrozumiałem, że kupiłem podróbkę. Widząc, że sprzedawca nie zdążył nawet nadać paczki, złożyłem zwrot towaru tłumacząc to pomyłką. Czy muszę teraz czekać aż sprzedawca wyśle paczkę tylko po to, by od razu ją odsyłać? To kompletnie bez sensu.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

az1rael
#21 Demiurg#

to zależy jeśli paczka była już nadana to musisz odebrać i odesłać albo poniesiesz koszt powrotu potrąci ci z kwoty zwrotu, jeśli dostał wiadomość na tyle wcześnie że powinien wstrzymać się z wysyłką to czekasz na kasę do 14 dni wg ustawy. Koszt powrotu nie zostanie naliczony dla smarta i paczkomatów inpost

oznacz moderatorów

Client:89673667
#1 Nowicjusz#

Paczka była "w przygotowaniu" - nie została jeszcze nawet włożona do paczkomatu. Zobaczymy, może się to uda, a jeżeli nie, to najwyżej odeślę tą paczkę zaraz po jej dotarciu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zakup od firmy czy prywatnego?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tylko da się zrobić zwrot, odstąpienie od umowy zakupu jeżeli to zakup od firmy, albo za zgoda sprzedającego jeśli to prywatny sprzedający. natomiast jeżeli oferta jest niezgodna z opisem pozostaje reklamacja.

oznacz moderatorów

Client:122936991
#2 Obserwator#

@Client:89673667 

Jeśli kupowałeś tę suwmiarkę jako konsument (czyli od firmy na potrzeby własne albo na swoją JDG), to możesz odstąpić od umowy w każdej chwili przed upłynięciem 14-dniowego terminu liczonego od otrzymania przesyłki. 

Jeśli odstąpisz od umowy teraz (czyli zrobisz zwrot bez podania przyczyny), to nie będziesz musiał czekać na przesyłkę, nie będziesz musiał jej odbierać, ani odsyłać.

Jeśli sprzedawca poniesie jakieś koszty w związku z powrotem przesyłki do siebie, to będzie mógł te i tylko te koszty odliczyć z kwoty, którą Ci zwróci, a zwrócić musi cenę towaru oraz cenę najtańszej, zwykłej (to ważne, bo np. Smart! nie jest zwykłym sposobem wysyłania towarów) przesyłki.

Uważaj na niesprawdzone porady, bo odbierając, a następnie odsyłając paczkę RYZYKUJESZ UTRATĘ CAŁEJ WPŁACONEJ KWOTY! 

Po pierwsze, nieuczciwy sprzedawca może stwierdzić, że odesłałeś uszkodzony przedmiot i po prostu nie oddać Ci Twoich pieniędzy. Po drugie, paczka ze zwrotem może zaginąć albo uszkodzić się po drodze, a za utratę zwracanego towaru odpowiada zwracający.

oznacz moderatorów