anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może odmówić anulowania transakcji?

sindbaad
#7 Wielbiciel#

Kupiłem koncentrator tlenu, zapłaciłem z góry, ale po dopiero po paru godzinach zorientowałem się, że towar jest wysyłany bezpośrednio z Chin. Chciałem anulować transakcję nazajutrz, ale sprzedający odmówił twierdząc, że zamówienie i pieniądze zostały już przelane.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@sindbaad Nie może odmówić, jeśli wysłałeś pisemną rezygnację (odstąpienie od umowy) nie musisz odbierać paczki a sprzedawca ma obowiązek oddać całą wpłatę.

Nie musisz go prosić o anulowanie, anulujesz i umowa jest rozwiązana. jeśli będzie problem, poproś o pomoc Allegro przez formularz kontaktowy.

Odstąpienie od umowy zakupu przedmiotu.

 

Sprawdź, czy jest dostępna ta metoda;

 

  1. Wejdź w zakładkę Kupione, przy właściwym produkcie kliknij Szczegóły, potem w pozycji „anulowanie zakupu” kliknij Anuluj Zakup, wybierz powód anulowania i ponownie kliknij Anuluj zakup.

 

Jeśli nie ma takiej opcji;

 

  1. Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot. 

 

  1. Możesz też wysłać sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.

Wszystkie trzy metody są tak samo ważne.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@sindbaad Może, jeżeli rozpoczął już realizację. Anulacja na Allegro jest możliwa do momentu kiedy Sprzedający nie oznaczy przedmiotu jako "procedowanego".

Jeżeli kupiłeś od firmy to masz możliwość rezygnacji bez podania przyczyny w ciągu 14 dni. Wyślij po prostu odstąpienie emailem.

ps - nie sprawdzasz skąd i od kogo kupujesz??🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

a sprzedawca ma obowiązek oddać całą wpłatę. pomniejszoną o koszt powrotu przesyłki .

oznacz moderatorów

sindbaad
#7 Wielbiciel#

Allegro twierdzi co innego. Jeżeli sprzedający dał już dyspozycję dotyczącą zakupu od firmy trzeciej czyli teoretycznie przesłał moje pieniądza dalej (a ja i tak nie mam jak sprawdzić czy to prawda czy nie) to zrezygnować mogę tylko w drodze reklamacji jakości czy dostarczeniu innego niż zamówiony towar, po jego otrzymaniu. W aukcji o której mówię brak jest możliwości wycofania (nie ma takiego przycisku jak anulowanie). I tyle.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sindbaad Jeśli kupiłeś od firmy, sklepu, to Allegro wprowadza Cię w błąd. Masz prawo do rezygnacji bez podania przyczyny w każdej chwili przed dostawą. Ciebie nie obchodzą relacje Twojego sprzedawcy z żadnymi firmami trzecimi. Nie musi być żadnego przycisku w aukcji. Odstąpienie od umowy mailem jest tak samo ważne.

oznacz moderatorów