anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy sprzedający może odmówić zwrotu odfoliowanych perfum

Client:49117511
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 

chciałabym zwrócić perfum, który odfoliowałam i psiknęłam kilkukrotnie, żeby poznać zapach, ale z uwagi, że mi się nie spodobał chcę go zwrócić. Sprzedający ma w informacjach "O sprzedającym" zawartą poniższą informację "aby zwrot produktów był przeze mnie przyjęty zwracane przedmioty przez kupujących muszą być w stanie nowym, nie używanym, nie naruszonym, zabezpieczone na czas "powrotu" do mnie. Używane produkty nie przyjmuję do zwrotu.", natomiast w polityce zwrotów Allegro sprzedający ma prawo odmówić zwrotu w przypadku : 

  • rzeczy, które dostarczone są w zapieczętowanym opakowaniu, a których po jego otwarciu nie możesz zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub higienę – na przykład: bielizna osobista, test ciążowy, końcówki do szczoteczki elektrycznej, soczewki kontaktowe, maseczki

Uważam, że perfumy nie zaliczają się do tej kategorii.

Sprzedający odmówił zwrotu, proszę  o informację czy w tej sytuacji ma do tego prawo?

Pozdrawiam

Marta

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:49117511 niestety ale perfumy są w tej kategorii w sklepie ci nie umożliwiają sprawdzenia zapachu z opakowania nówki sztuki tylko jest tester a jak go nie ma to jak otworzysz nowe opakowaniu to musisz kupić. W zakładce zwroty masz wpis na aukcji że dany przedmiot podlega wyłączeniu i sprzedawca ma tu rację

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:49117511 co byś zrobiła jakby w zamówionej paczce były rozfoliowane perfumy i ewidentnie ,, psikane ,,..... uprzedzę Twoją odpowiedź -- negatywna ocena dla sprzedawcy i dysjusja . Jaki sklep stacjonarny pozwoli rozpakować perfumy i ,, psikać ,, ??? .. od tego są na miejscu testery , trzeba było poprosić sprzedawcę , opłacić przesyłkę , a ten z pewnością wysłałby próbkę .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:49117511 Rozumiem, że nie masz problemu z zakupem rozpakowanych, "psikanych" perfum i to jeszcze za pełną wartość? 🙂

oznacz moderatorów

maliszewko2014
#10 Popularyzator#

W tym przypadku sprzedający ma prawo odmówić ci zwrotu.

1 Mogłaś poprosić o próbkę testowa

2. nie rozpakowywać towaru

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów