anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy Sprzedający widzi kwotę mojej licytacji?

wgorski13
#9 Pomysłodawca#

Czy w czasie licytacji gdy zalicytuję kwotę sporo wyższą od aktualnego postąpienia, Sprzedający widzi tę kwotę maksymalną czy widzi tylko aktualną licytację?

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

kostas11
#21 Demiurg#

Widzi aktualną 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

wgorski13
#9 Pomysłodawca#

Na pewno nie ma możliwości podglądu mojej aktualnej? Ja wiem, że to by zaprzeczało idei licytacji ale byłoby dla Sprzedającego baaardzo miłe...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Sam sobie zaprzeczasz, sprzedawca widzi aktualną, maksymalną widzisz tylko Ty 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

wgorski13
#9 Pomysłodawca#

dzięki, ja tylko jestem podejrzliwy i to wszystko.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@wgorski13, maksymalna kwota to jest ta, którą uznałeś że możesz przeznaczyć na ten towar 😛 a to, że jest opcja kupienia taniej, to zawsze ta najtańsza będzie, do momentu, aż ktoś dołączy 😛

oznacz moderatorów

wgorski13
#9 Pomysłodawca#

już dotarło do mnie🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@wgorski13 Sprzedawca nie widzi kwoty maksymalnej, ale niektórzy sprzedawcy w sposób nieregulaminowy, z pomocą innego użytkownika lub innego swojego konta, potrafią ją zobaczyć.

oznacz moderatorów

wgorski13
#9 Pomysłodawca#

To jednak słusznie miałem podejrzenia. jeśli mogą to na pewno to robią. Ale jak? Przecież ja licytując nie jestem w stanie podglądnąć innych. Jedyne co mi przychodzi do głowy "rozeznanie bojem" czyli licytacja z lipnego konta aż do przekroczenia kwoty maksymalnej innego użytkownika. Ale gdybym to robił jako sprzedawca lub z innego konta to musiałbym kupić swój towar😊

Dobrze myślę?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@wgorski13 Nie musiałbyś kupić, sprzedawca może odwołać taką ofertę i już zna Twoje maksimum.

oznacz moderatorów

wgorski13
#9 Pomysłodawca#

to znaczy, że jak sprzedawca odwoła ofertę to wtedy mu się wyświetla moje maximum? Na pewno? No ale jak odwoła to musi tę licytacje prowadzić od nowa. A ja wtedy sobie inne maksimum mogę wyznaczyć, nieprawdaż?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ktoś zaprzyjaźniony ze sprzedawcą składa ofertę z bardzo wysoką ceną, wtedy sprzedawca widzi Twoje maksimum, które zostało przebite. Następnie sprzedawca odwołuje ofertę osoby zaprzyjaźnionej, wtedy znowu widać tylko wcześniejszą kwotę postąpienia, ale sprzedawca już zna Twoje maximum.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

.. więc może zalicytować o 2zł niżej i.. sztucznie podbić licytację do max 🙂

oznacz moderatorów

wgorski13
#9 Pomysłodawca#

A ja nie jestem w stanie zobaczyć tej akcji? Tzn nie ma nigdzie śladu po tym zalicytowaniu i odwołaniu oferty osoby zaprzyjaźnionej?

Ale jeśli tak jest to cała ta licytacja to pic na wodę.....

oznacz moderatorów

wgorski13
#9 Pomysłodawca#

A są podobno jakieś programy do licytacji; tego chyba sprzedawca nie jest w stanie oszukać. Może mi coś podpowiecie?

oznacz moderatorów

elektronic-27
#9 Pomysłodawca#

Kiedyś w istocie było można widzieć ofertę odwołaną, jak jest teraz po tych "innowacjach" przeprowadzonych przez Allegro to nie wiem, bo od paru dobrych lat nie licytuję ino korzystam z KUP TERAZ. A co do programów to owszem są, trzeba sobie tylko poszukać...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@wgorski13 Byłbyś w stanie to zobaczyć, gdybyś bez przerwy obserwował licytację, jeśli tego nie robisz, nie zobaczysz akcji 🙂 Allegro za bardzo temu nie przeciwdziała, pomimo że to niezgodne z regulaminem, gdyż dzięki temu kwoty uzyskane w licytacjach i prowizje od sprzedaży są wyższe.

oznacz moderatorów

wgorski13
#9 Pomysłodawca#

dzięki xyz96

oznacz moderatorów

rafal_woj1
#7 Wielbiciel#

Dokładnie też mam takie wrażenie, przebijam aukcję i do tego +  15zł na następny dzień moja oferta jest aktualna,  ale już na granicy i tak już trzy razy.  Ciekawe co? zobaczę jak to się skończy już nie przebijam z zapasem. 

oznacz moderatorów