anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca dostał informację o zwrocie?

coldmint6
#7 Wielbiciel#

Cześć, pierwszy raz mam taką sytuację, ze muszę zwrócić kupiony przedmiot, ponieważ nie jest on sprawny. Wysłałam już formularz zwrotu przez allegro, ale czy mogę sprawdzić, że sprzedawca dostał tę informację i wie, że produkt do niego wróci? Co jeśli już w momencie opisania przeze mnie problemu w formularzu on się z tym nie zgadza i nie będzie chciał mi oddać pieniędzy? Dowiem się o tym dopiero po upływie 14 dni od otrzymania przez niego zwracanego produktu? Po prostu spodziewałam się jakiejś wiadomości, że "rozumiem, czekam na przesyłkę i wtedy oddam Pani pieniądze".....

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

@coldmint6 Oczywiście po wypełnieniu formularza o zwrocie sprzedający dostaje taką informację, ma On 14 dni na zwrot ale powinien zrobić to bezzwłocznie, może także wstrzymać się do czasu otrzymania zwrotu, tak Ty otrzymasz od sprzedającego i Allegro informacje o decyzji,

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@coldmint6 Sprzedawca otrzymał Twój formularz zwrotu i wie, że odeślesz towar. Jeżeli to zwrot z powodu wad, niezgodności z opisem, w ramach reklamacji, sprzedawca będzie musiał Ci oddać pieniądze za towar + koszt wysyłki do Ciebie + koszt odesłania. Może jednak zamiast zwracać pieniądze za towar, dosłać Ci przedmiot sprawny na wymianę lub odesłać ten sam przedmiot po naprawie.

Jeżeli to był zwrot w ramach odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni, gdzie nawet nie musisz podawać przyczyny, sprzedawca nie może towaru wymieniać lub naprawiać, tylko musi Ci oddać koszt przedmiotu i koszt wysyłki do Ciebie. Odsyłasz wtedy przedmiot na swój koszt.

W formularzu zwrotu masz wybór - zwrot w ramach reklamacji lub odstąpienie od umowy.

Gdyby był jakikolwiek problem ze zwrotem pieniędzy lub wymianą towaru, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i poproś w nim o pomoc Allegro.

Musisz odróżniać zwrot konsumencki w ciągu 14 dni, gdzie nie musisz podawać żadnego powodu, a sprzedawca musi oddać pieniądze, od zwrotu reklamacyjnego, przy którym sprzedawca może towar wymienić lub naprawić na swój koszt.

oznacz moderatorów