anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca może żądać dopłaty za dostawę przy wyborze przesyłki Smart po zapłacie za zakupy?

Client:117674384
#7 Wielbiciel#

  • Witam,
    Czy sprzedawca może żądać dodatkowej dopłaty za dostawę za wylicytowane rzeczy po dokonaniu zapłaty za pośrednictwem systemu PayU Allegro ?

Zakupy zostały dokonane na licytacjach z ustawioną darmową dostawą SMART kurierem DHL i taki rodzaj dostawy został wybrany.W szczegółach dostawy na aukcji przy tej opcji dostawy nie było zawarte żadne zastrzeżenie konieczności późniejszej dopłaty za dostawę w przypadku ich wagi.Jedyne ograniczenie dotyczyło ilości 2 sztuk i ten warunek darmowej dostawy smart został przeze mnie spełniony .

Po sformułowaniu zapytania kiedy nastąpi wysyłka zakupionych przeze mnie przedmiotów sprzedawca żąda zapłaty dodatkowej opłaty za dostawę kwoty 49 zł poza Allegro,co jest niezgodne z warunkami tej oferty.

Proszę o pomoc i odpowiedz ,co mogę zrobić w tej sytuacji, czy muszę godzić się na dodatkową opłatę, niezgodną z warunkami oferty ,aby otrzymać zakupione przedmioty ?

Zgłosiłam problem do Pomocy Allegro i została otworzena dyskusja w moim imieniu ,że nie otrzymałam zakupionych przedmiotów.

Jednakże w opisie problemu pracownik Allegro umieścił prośbę do sprzedawcy o  załączenie w dyskusji potwierdzenia nadania przesyłki lub zwrotu pieniędzy do 26 stycznia.
 
Obawiam się ,że sprzedawca dokona zwrotu pieniędzy i uzna problem za rozwiązany i nie otrzymam zakupionych przedmiotów, na których bardzo mi zależy.
 
Nie wywiąże się zatem z transakcji sprzedaży zgodnie z warunkami określonymi na jego aukcjach.
 
W tej kwestii nie powinno być żadnej dowolności ,gdyż sprzedawcę obowiązuje umowa sprzedaży i gwarancja ceny.
 
Moim zdaniem żądanie dodatkowych opłat przez sprzedawcę po zakończonych i  zapłaconych transakcjach jest niezgodne z prawem i regulaminem Allegro.
 

Client117674384_0-1706200198514.gifCo mogę zrobić,aby otrzymać zakupione przedmioty od sprzedawcy zgodnie z wiążącą umową kupna-sprzedaży oraz warunkami zawartymi w ofertach w dniu dokonywania zakupu ?

W jaki sposób można bronić się przed nieuczciwymi praktykami sprzedawców dotyczącej tej kwestii?

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:117674384 Dyskusja to narzędzie które ma rozstrzygnąć spór, umowa jest ważna i to nie podlega dyskusji, ale ja sprzedający zwróci Ci środki to Allegro nic mu nie może zrobić, jak chcesz walczyć to zostaje Ci sąd!

oznacz moderatorów

Client:117674384
#7 Wielbiciel#

Jeszcze dodam ,że zakup był od firmy na Allegro.

  Jak się ma zatem  gwarancja ceny i warunków zawartej umowy kupna - sprzedaży ,skoro sprzedawca żąda dopłaty i to poza Allegro ?W takim razie każdy sprzedawca ( firma )  może sprzedać daną rzecz w jakiejś cenie ,a potem po zakończonej transakcji żądać dopłaty za rzecz w kosztach dostawy i jest to legalne i zgodne z regulaminem Allegro tak ?

Proszę również o odpowiedź na zadane pytanie w tytule postu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:117674384 jeśli sprzedawca odda Ci środki sprawa na allegro będzie zakończona i dyskusja również ,pozostaje tylko droga Postępowania Cywilnego .

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:117674384 Jeśli sprzedający zwróci Ci pieniądze to allegro nic mu nie zrobi - o ile sytuacja nie powtarza się nagminnie.

Do realizacji zamówienia sprzedającego może zmusić tylko wyrok sądu.

oznacz moderatorów