anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy sprzedawca może obciążyć klienta kosztami dostawy i zwrotu zakupionego tego samego towaru?

Annazgora
#1 Nowicjusz#

zakupiłam buty w sklepie internetowym obciążona zostałam kosztami dostawy i to jest  ok. bo tak było w umowie. Niestety buty okazały się nie takie jakie potrzebowałam i po 2 dniach zwróciłam przesyłkę. Musiałam stoczyć całą batalię o  zwrot pieniędzy gdy minęło 14 dni od zwrotu to kwota pomniejszona była o koszt dostawy. Czyli poniosłam podwójne koszt dostawy i zwrotu. czy to nie narusza art.33 i 34 ust. 2 i 4 Ustawy o prawach konsumenta, tym bardziej że w regulaminie sklepu nie ma mowy o podwójnym ponoszeniu kosztów.

Domagam się od sprzedającego zwrotu kosztów nadania, czy słusznie?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Annazgora jeśli zakup był u przedsiębiorcy tak , powinien zwrócić Ci koszt nadania najtańszej przesyłki jaka była dostępna w chwili zakupu .

oznacz moderatorów

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Annazgora Cześć. 🙂 Czy chodzi o zakup na Allegro? Był to zwrot czy reklamacja?

Jeśli zwróciłaś zamówienie, to sprzedający w ciągu 14 dni powinien zwrócić Ci koszty za buty, a także koszt przesyłki w pierwszą stronę w wysokości równej najtańszej przesyłce w ofercie.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ustawa mówi że koszt zwrotu ponosi zawsze kupujący a sprzedawca oddaje najtańszy koszt dostawy z oferty 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Otwórz dyskusję i tam zażądaj zwrotu za wysyłkę: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów