anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca może odmówić mi przyjęcia zwrotu towaru.?

wiola23-1
#7 Wielbiciel#

Witam sprzedawca odmówił mi przyjęcia zwrotu towaru gdyż twierdzi iż sprzedaje jako osoba prywatna. Problem polega na tym że posiada działalność gospodarczą  sklep z odzieżą . Aukcji allegro z odzieżą nową wszystko z metkami w różnych rozmiarach aktualnie  ok 90 szt. Na stronie allegro w zakładce dostawa informacja iż możliwy jest odbiór osobisty w siedzibie sklepu. Adres działalności ten sam który pani podała jako osoba prywatna . Żadnych informacji o zwrotach o tym że jest osobą prywatną byłam przekonana iż kupuję od firmy. Czy to jest możliwe i legalne by sprzedawać rzeczy nowe z metkami w sposób ciągły i na taką skalę jako osoba prywatna? Czy jawne oszutwo żeby uniknąć podatków i przestrzegania praw konsumenta do zwrotu . ? Proszę o pomoc gdyż w dyskusji otrzymuję tylko odpowiedz że konto jest prywatne nie firmowe i tyle

oznacz moderatorów
32 ODPOWIEDZI 32

LEW433
#21 Demiurg#

@wiola23-1 A czy nawet firma nie ma prawa sprzedać jako osoba prywatna i nie przyjmować zwrotów, czy przed zakupem nie widziałaś że nie przyjmuje zwrotów, nie należało się dowiedzieć, porozumieć i albo kupić albo poszukać innej oferty. Teraz po rzecznikach, może sądach, war zakup tego?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Nie, firma nie może sprzedawać jako osoba prywatna. Wprowadzasz w błąd.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wprowadzasz w błąd, ktoś prowadzi firmę i ma zabronione sprzedawać jako osoba prywatna, nie na koncie firmowym.😛

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@lew433 nie , choćby z przyczyn skarbowych na koncie firmowym nie powinno się sprzedawać prywatnie .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria Jeżeli była to sprzedaż na koncie firmowym, a jak konto zwykłe?😁

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@lew433 nie mamy tych informacji ,autor wątku pisze tylko o danych z oferty , które nie wskazują ,a tylko  SUGERUJĄ firmę .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Nie rozumiesz, że nie rodzaj konta decyduje o tym, czy ktoś jest przedsiębiorcą? jeśli na zwykłym koncie informuje o swoim sklepie, to musi przyjmować zwroty.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Przedsiębiorca ma również prawo do sprzedaży np. rzeczy używanych jako osoba prywatna i zwrotów przyjmować, gdy nie zechce - nie musi.

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

zawsze możesz wystawić subiektywną ocenę

oznacz moderatorów

wiola23-1
#7 Wielbiciel#

w zakładce o zwrotach żadnych informacji nie było w zakładce o sprzedającym również jesli wpisuję w internet nick z allegro wyskakuje mi butik z odzieżą te same zdjęcia co na aukcji i 89 nowych sprzedawanych przedmiotów to sorki ale nie miałam pojęcia że to osoba prywatna tylko byłam przekonana o tym że kupuję od firmy . Jak pani Kowalska pisze że wystawia cicuhy ze swojej szafy  ma coś używanego i zwrotów nie przyjmuje to rozumiem Nie jestem tak obcykana w tych wszystkich rzeczach regualminowych allegro wszystkich kontach firmowych zwykłych itd  myślalam że jak ktoś sprzedaje rzeczy nowe ze sklepu to nie ma mowy o sprzedaży prywatnej a allegro umożliwia taki proceder i jeszcze zamiast po stronie kupującego chroni sprzedawcę mimo iż wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że jest on przedsiębiorcą 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Dla mnie to wygląda tak jakby ten wskazany sprzedawca miał kiedyś firmę na siebie a obecnie już może być ona na kogoś innego przepisana i nadal się mieści w tym samym miejscu .Sprzedawca wystawia aukcje jako osoba prywatna aby unikać ewentualnych zwrotów a paragon jest drukowany tylko dla siebie do rozliczeń skarbowych a klient dostaje tylko towar.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wiola23-1 pozwolę sobie napisać jak została rozwiązana ta sprawa, żeby rozwiać wątpliwości dyskutantów. Sprzedająca otrzymała od nas informację, że nie może prowadzić sprzedaży prywatnej będąc równocześnie przedsiębiorcą. Ze względu na informację zawartą w aukcji dot. odbioru osobistego w sklepie, jest zobowiązana do przyjęcia zwrotu przedmiotu. 
Cieszę się, że udało się dojść do porozumienia, mam nadzieję, że szybko otrzymasz zwrot, gdybyś napotkała problemy, napisz proszę tutaj ponownie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

"Sprzedająca otrzymała od nas informację, że nie może prowadzić sprzedaży prywatnej będąc równocześnie przedsiębiorcą..."

Właśnie tym powinni zajmować sie pracownicy allegro.Tylko ktoś kto myśli, nie pierwszy, lepszy stażysta

Na wyrywki sprawdzać sprzedających czy posiadają uzupełnione odpowiednie zakładki, czy jest oznaczone pole np "wystawiam faktury VAT" i weryfikować czy sprzedaż ma charakter ciągły i zorganizowany gdy konto jest prywatne.

Na lokalnie też ograniczyć możliwą ilość wystawionych ogłoszeń

 

 

oznacz moderatorów