anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca może rozpakować towar przed wysyłką

MAMY ROZWIĄZANIE!
maciej_nn
#7 Wielbiciel#

WItam, czy sprzedawca może rozpakować nowy towar przed wysyłką w celu sprawdzenia jego zawartości? Dokładnie chodzi o przecięcie naklejki/plomby na kartoniku aby go otworzyć i upewnić się, że produkt jest kompletny. Czy w takiej sytuacji towar nie traci stanu "nowy"?

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
xyz96
#21 Demiurg#

@maciej_nn Może to zrobić, ale dla mnie taki towar nie musi być już w 100% nowy, może być po zwrocie, może być powystawowy itp. Jeżeli opakowanie nie jest fabrycznie zapieczętowane i towar nie nosi śladów używania, nie ma to znaczenia.

oznacz moderatorów
TATLOK
#15 Entuzjasta#

Jeśli klient może otworzyć towar, używać i zwrócić to tym bardziej może to zrobić sprzedawca, właściciel towaru.

Szcze mówiąc, pojęcie "nowy" przy tak nagminnych zwrotach towaru dawno się zdeklasowało, ale jeśli ktoś myślał że może nadużywać prawa do zwrotu i nie będzie rodzić to konsekwencji to się grubo pomylił.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@maciej_nn oczywiście, wszystko dla dobra kupującego 🙂  ma pewność że wszystko jest kompletne i nie będzie problemów z transakcją 🙂  Towar dalej jest nowy, wyjcie go z opakowania nie zmniejsz wartości ani stanu produktu.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Może a czasami nawet powinien sprawdzić co jest w pudle które wystawia do sprzedaży aby uniknąć roszczeń potencjalnych nabywców typu " tam powinno być jeszcze to i tamto a nie było" .

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@maciej_nn Jeżeli kupujesz na przykład telewizor i sprzedawca wyśle Ci go w otwartym, rozpieczętowanym kartonie, bo chciał sprawdzić czy niczego nie brakuje, może to być telewizor, który stał pół roku na wystawie sklepowej i był włączony, czyli nie jest już nowy. Dlatego zawsze lepiej przy zakupie podobnych produktów wymagać, aby karton nie był otwierany.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Ale zwrot bez opakowania? Seems legit 🤔?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
cookie000
#15 Entuzjasta#

@pinsplash 

Musisz udowodnić, że x-1 = x+1 😁

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash 

Yes, by law the buyer may return the goods without the original packaging. The buyer who wants to be sure that he buys a new product can count on delivery in factory sealed packaging. If the packaging is opened, the goods may be returned, used or removed from the exhibition.

oznacz moderatorów
maciej_nn
#7 Wielbiciel#

Przy telewizorze i elektronice oczekiwałbym fabrycznie zapakowanego towaru. Miałem dwa niemiłe przypadki z RTV Euro Agd. Raz telewizor OLED przyjechał z folią i bąbelkami pod nią, zweryfikowałem to w polskim oddziale LG i potwierdzili, że folia nie jest ich fabrycznie montowaną. Drugi przypadek to odkurzacz pionowy z włosami w pojemniku. W takich wypadkach  , produkty powinny trafiać na outlet. 😅

Akurat wątpliwość nabrałem przy lornetce. Przy takim typie produktu jestem w stanie zgodzić się na wcześniej otwarte opakowanie gdy sam produkt nie posiada śladów używania.

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@maciej_nn piszesz bzdury

wg ustawy konsumenckiej i przepisów fiskalnych taki towar jest nowy

nie w przepisach czegoś takiego jak outlet

sprzedawca ma w pełni prawo doprowadzić taki towar po odstąpieniu od umowy do zgodności z umową i sprzedać jako nowy

oznacz moderatorów
maciej_nn
#7 Wielbiciel#

Czyli sugerujesz, że zaakceptowałbyś odkurzacz który ma niewiadomą liczbę cykli na baterii oraz telewizor z matrycą która ma nieznaną liczbę godzin? 

Uważam, że są kategorie w których taki towar pozostaje pełnowartościowy, ale w niektórych oczekiwałbym rekompensaty poprzez obniżenie ceny. Takie jest moje zdanie i w takich wypadkach skorzystam ze swojego prawa do zwrotu. Zgodzę się z faktem, że jest to prawo które działa jak miecz obusieczny, dając swobodę zakupów z konsekwencją otrzymania produktu używanego.

 

 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@maciej_nn to nie ja ustalam przepisy

jak rozumiem nie chodzisz na zakupy do supermarketów

bo jabłka czy pomikodory są macane nawet kilkaset razy

podobnie nie dotykasz gotówki

oznacz moderatorów