anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca może zwrócić koszty dostawy(chodzi o zwrot)?

marcinh423
#7 Wielbiciel#

Witam. Zwróciłem towar sprzedawcy bo nie spełniał moich oczekiwań. Towar zwróciłem w nienaruszonym stanie. Sprzedawca zwrócił mi mniejszą kwotę niż zapłaciłem przy kupnie razem z przesyłką. Sprzedawca twierdzi ,że nie zwróci mi za przesyłkę z której korzystałem podczas zakupu tylko za najtańszą opcję przesyłki jaka istnieje. Czy ma do tego prawo?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Tak to wygląda formalnie.

Załóżmy, że Klient wybrał kuriera FedEx za 20zł, choć najtańszą przesyłkę oferujesz za 7zł. Co teraz? Zgodnie z ustawą (i odpowiednimi zapisami w Twoim regulaminie), oddajesz mu:

  • opłatę za produkt lub produkty,
  • opłatę za najtańszą przesyłkę, czyli 7zł.
  • Kto pokrywa koszty wysyłki w przypadku odstąpienia od umowy i zwrotu towaru?

    Kupujący pokrywa koszt odesłania przedmiotu, chyba że wcześniej zgodzisz się je ponieść lub nie poinformujesz go o konieczności poniesienia tych kosztów. Pieniądze zwróć kupującemu w taki sam sposób, jaki zapłacił Ci za zakup. Jeśli wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy sposób dostawy dostępny w ofercie, nie masz obowiązku zwracać kupującemu poniesionych przez niego dodatkowych kosztów

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

O! @LEW433 znowu coś skopiował 🙂 Tylko nie podał linku do strony. 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

Pierwsze słyszę, żeby w ustawie o prawach konsumenta była mowa, że prawo zwracania kosztów najtańszej dostawy jest uzależnione od dostępności tej dostawy w miejscu zamieszkania kupującego. Zwykłe szczucie na sprzedawcę, który robi wszystko zgodnie z prawem.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Jeśli ktoś mieszka w Koziej Wólce, a najtańsza dostawa jest możliwa tylko do Warszawy, odległej o 200 km, to sprzedawca może oddać kosz najtańszej dostawy w tym przypadku? Orzekniesz za sąd? 🙂 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@marcinh423

A jaka była ta najtańsza przesyłka i ile kosztowała? Ta była przesyłka rejestrowana, dostępna da Ciebie w Twoim miejscu zamieszkania? Jeśli nie, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa Wtedy sprzedawca odda ci resztę. 

oznacz moderatorów