anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy sprzedawca moze klamac na temat dostepnosci towaru?

salieri89
#7 Wielbiciel#

witam, kupilem ostatnio KOMPLET swiec do samochodu za 116zł +kw , paczka miala dotrzec w ciagu 2-3 dni. cena byla okazyjna bo podobno "czyszczenie magazynu".  po uplywie kilku dni dzwonie do sprzedawcy bo nie mam zadnej informacji o nadaniu przesylki . w rozmowie telefonicznej ,sprzedawca z przykroscia stwierdza ze jednak te swice nie sa juz dostepne.i ze zwróci pieniadze(wyslal mi tez wiadomosc) .Mysle ok, zdaza sie tym bardziej ze to czyszczenie magazynu... ale zwrot akcji nastepuje kiedy ,ponownie zaczynam szukac swiec i widze , to samo ogloszenie u tego samego sprzedawcy  (tresc zdjecia) ale juz za kwote 464zł!!! , czy moge domagac sie wysylki towaru (skoro jednak jest dostepny) po cenie za która go pierwotnie kupiłem ??

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz domagać się wysłania towaru, zawarłeś umowę ale jeżeli nie wyśle to zostaje sąd.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@salieri89 Tak, możesz się domagać wysyłki towaru w cenie zakupu, nawet sądownie. Allegro to nie zabawa. Została zawarta prawnie wiążąca umowa. Otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa i domagaj się w nim wydania rzeczy. Po 24 godzinach poproś tam o pomoc pracownika Allegro. Jeżeli jednak sprzedawca mimo to towaru nie wyśle, a Allegro Ci nie pomoże, zamknij spór jako nierozwiązany po 14 dniach i wystaw sprzedawcy negatywa. Wpłynie to ujemnie na jego statystyki sprzedaży, może wiec w przyszłości zacznie się wywiązywać z zawartych umów.

oznacz moderatorów