anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedawca nie ma możliwości zmiany parametrów sprzedawanego produktu?

MAMY ROZWIĄZANIE!
luki_19885
#7 Wielbiciel#

Witam,

Kupiłem ostatnio kabel HDMI, sortowałem oferty używając filtrów. Zależało mi na marce "Blow" i stanadardzie 2.0. Znalazłem najtańszą ofertę filtrując oferty w w.w. sposób i dokonałem zakupu. Sprzedający wysłał mi przewód no name, bez opakowania, bez żadnego nadruku z logiem jakiejkolwiek firmy ani bez określonego standardu. Podejrzewam, że wysłał przewód w standardzie 1.4.

Po wysłaniu zapytania sprzedający twierdzi, że Allegro samo uzupełnia parametry produktu podczas wystawiania oferty i on nie ma możliwości ingerencji w te parametry. Faktycznie w tytule oferty nie było napisane, że jest to przewód marki "Blow", jednak było to wskazane w parametrach sprzedawanego przedmiotu (a po nich przecież filtruje się oferty wybierając przedmiot do zakupu), tak samo jak standard 2.0 oraz oryginalne opakowanie.

Czy sprzedawca ma rację, że nie może sam edytować tych parametrów, czy sprzedał mi nie ten przedmiot, którego przedmiotem była wspomniana oferta?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
komis-bell
#21 Demiurg#

Pokaż link do oferty w której dokonałeś zakupu.

oznacz moderatorów
luki_19885
#7 Wielbiciel#

Sprzedający już zakończył tę ofertę. Mogę wysłać link do którego prowadzi sekcja "informacje pozakupowe":
https://allegro.pl/oferta/przewod-kabel-wtyk-hdmi-2-0-dlugi-telewizora-10m-4k-pozlacane-wtyki-157302...

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

Wychodzi na to, że otrzymałeś towar niezgodny z opisem bo w parametrach faktycznie jest oznaczona marka BLOW - złóż reklamację.

oznacz moderatorów
luki_19885
#7 Wielbiciel#

Właśnie też mi się tak wydaje. Sprzedający zaproponował zwrot pieniędzy, zresztą i bez jego propozycji mam prawo do zwrotu jako osoba fizyczna do 14 dni. Jednak pytanie, czy mogę żądać wymiany na inny, oryginalny o parametrach jakie były w zakupionej ofercie?

Dodatkowo wystawiłem sprzedającemu negatywny komentarz, w którym opisałem sytuację. W odpowiedzi na co sprzedawca wystawił odpowiedź, że "wymyśliłem sobie", że ma to być przewód marki Blow, co jest nieprawdą, bo takie były parametry oferty. Czy mogę domagać się od Allegro usunięcia tej odpowiedzi sprzedającego?

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@luki_19885 Allegro ingeruje w komentarze tylko w określonych przypadkach - w komentarzach i odpowiedziach można pisać nieprawdę do woli - w to Allegro się nie wtrąca.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@luki_19885  napisał(a):

Właśnie też mi się tak wydaje. Sprzedający zaproponował zwrot pieniędzy, zresztą i bez jego propozycji mam prawo do zwrotu jako osoba fizyczna do 14 dni. Jednak pytanie, czy mogę żądać wymiany na inny, oryginalny o parametrach jakie były w zakupionej ofercie?

Dodatkowo wystawiłem sprzedającemu negatywny komentarz, w którym opisałem sytuację. W odpowiedzi na co sprzedawca wystawił odpowiedź, że "wymyśliłem sobie", że ma to być przewód marki Blow, co jest nieprawdą, bo takie były parametry oferty. Czy mogę domagać się od Allegro usunięcia tej odpowiedzi sprzedającego?


Tu ciężko stwierdzić czy to wina sprzedawcy, czasem allegro samo łączy produkty i robi bajzel, czasem inny sprzedawca wprowadza zmiany w produkcie co powoduje edycję we wszystkich ofertach, a czasem sprzedawcy byle jak podpinają produkty bo wymaga tego allegro 😞

A kabel masz tu https://allegro.pl/oferta/kabel-premium-przewod-hdmi-2-0-full-hd-uhd-4k-3d-filtr-ethernet-mocny-10m-...

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@luki_19885 produkt "błędnie" podpięty do oferty z katalogu allegro

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@luki_19885 sprzedawca się podpiął pod katalog z marką Blow i wystawił bezmarkowy kabel, złóż reklamację 🙂

Sprzedawca może edytować ale to był produkt innej firmy i zamiast się podpinać powinien stworzyć swój produkt 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@luki_19885   Kabel jaki jest każdy widzi.  Najfajniejsza jest opinia, zresztą najbardziej pomocna:

"Kabel jak kabel, ma dwa końce"

Jest zdjęcie, na końcówkach nie ma żadnych oznaczeń  fabrycznych, musisz więc uwierzyć na słowo że to Blow, albo złożyć reklamację  o ile masz argumenty.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@br. @luki_19885 Blow to importer produktów, które sprzedaje pod swoją marką 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
luki_19885
#7 Wielbiciel#

"Kabel jak kabel, ma dwa końce"

Tak, dwa końce ma, ale jakiej jest jakości? Jaką prędkość przesyłu danych zagwarantuje? HDMI 1.4 nie prześle sygnału 4K w 60Hz a 2.0 już tak.

oznacz moderatorów