anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to nie jest kuriozalna opłata za transport?

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Właśnie chciałem nabyć farbę 10 litrów piasek pustyni. Farba kosztuje 143 zł, ale już dostawa... 100 zł!

Zastanawiam się, czy to nie jest jakaś pomyłka?

Podsumowanie

Wartość przedmiotów
142,90 zł
Dostawa
99,90 zł
 
DO ZAPŁATY 242,80 zł
widzę, że sprzedawca ma sto takich puszek, zatem za transport policzy sobie... 10 000 zł.
oznacz moderatorów
63 ODPOWIEDZI 63

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Co ciekawe, sprzedawca CartelColor ma ok. 80 artykułów dziesięciolitrowych i tylko dwie puszki, w tym opisana, mają dostawę po 100 zł i są bez SMART, reszta ma kuriera za niecałe 10 zł i SMART. Jak to wyjaśnić?

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Wliczył sobie w dostawę wszystkie prowizje, prowizje od prowizji, prowizje od kosztów wysyłki, promowanie, prowizje od promowania, wyróżnienie, prowizję od sprzedaży w ofercie wyróżnionej i tak mu wyszło 😉 Nie dziw się, przecież nie będzie dokładał do naszych zakupów.

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Ale ma 80 10-litrowych baniaków z farbami i na SMART, czyl idarmo, jedynie dwa baniaki po 100 zł... Kto mu to kupi, a ma 100 tych puszek...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A w innych sklepach internetowych albo w sklepie stacjonarnym jak jest cena?

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Owszem, w int. sklepie Internetowy sklep budowlany Budujmy.eu mają 5-litrową tę samą farbę, a dostawa to niecałe 20 zł za pakę 30 kg.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Mir1402 po co gdybać i tracić czas ? napisz i się spytaj czemu taka cena ?

Pamiętaj że to farba i nie wszystkie firmy to legalnie przewożą, może wysyła na palecie lub jako materiały niebezpieczne ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Spójrz mniej więcej w połowie wykazu. 10 l - Przedmioty użytkownika CartelColor - Allegro Inne sklepy wysyłają pocztą na kilkanaście zł, jak napisałem powyżej - 10 kg to 15 zł.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Mir1402 jak pisałem napisz do sprzedawcy bo wróżyć z fusów nie będziemy, sprzedawca ustala cenę i albo pasuje i kupujesz albo nie i szukasz gdzie indziej 🙂

Jak inne sklepu mają 15 zl to kup w innym w czym problem ?

Przeglądałem sprzedawcę i ma hurt może skopiował cenę z regipsów i zapomniał zmienić, albo zapomniał dodać zwykłej wysyłki i została paleta za 99 zł ? możemy gdybać tylko po co ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Napisałem pytanie, ale pewnie odpiszą po weekendzie. Ponadto - jeśli kupiłbym, to system skasowałby mnie na 100 zł za dostawę, niezależnie od jego pomyłki, nieprawdaż? Po drugie - jeśli ma 100 puszek, to znaczy, że albo nikt nie kupił i nie zadał pytania, albo ludziska kupują i płacą te 100 zł za dostawę i nie zadają pytań... A ja, ponieważ kupiłem setki paczek na A. i pierwszy raz z tym się spotkałem, więc z Wami sprawę tę dyskutuję. Natomiast szefowie A. pewnie też mogą się wypowiedzieć w tej sprawie, bo przecież A. chce funkcjnować bez pomyłek i uczciwie, nieprawdaż... O tym, że inni mają kuriera po 15 zł, to przeczytałem po wpisaniu tematu.

oznacz moderatorów

Barzy_TPI
#13 Ambasador#

@Mir1402  napisał(a):

bo przecież A. chce funkcjnować bez pomyłek i uczciwie, nieprawdaż...


Niestety A. nie chce tak funkcjonować... Potwierdziło to dobitnie poprzez wprowadzenie patologicznego tworu jakim jest katalog produktów, a także wielu innych pomniejszych "udoskonaleń", które finalnie okazały się utrudnieniami.

oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Co ciekawe, wiele farb o pojemności 10 l kosztuje mniej niż dwie puszki po 5 l, a tu - porownując - jest liniowość, czyli 10 l u krytykowanego dostawcy kosztuje tyle co 2 puszki 5-litrowe, co jest dodatowym atutem dla tego tańszego dostawcy, bo jeśli potrzebuję 15 litrów, to kupię u niego 3x70 zł puszki z transportem poniżej 20 zł (w sumie 230 zł), a u tego krytykowanego muszę kupić 20 litrów, czyli 2x140 zł plus 100 zł dostawa (w sumie 380 zł - 150 zł drożej)... Gdzie sens, gdzie logika?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Mir1402 Dziwne masz hobby jak na sobotę wieczór...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

to nie hobby - ja autentycznie poszukuję tej farby i jestem zaskoczony 100 zł za dostawę 10 litrów farby, podczas gdy inne farby są SMART...

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Mir1402 to przecież dostałeś rady :

1. Spytaj o to sprzedającego

2. Kup gdzie indziej

A Ty cały czas w kółko Macieju to samo

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Jednak nie rozumiesz - ja sobie dam radę, ale nim sobie dam radę, po to jest tu klub dyskusyjny, abyśmy omówili ten dziwny temat - gostek sprzedaje pełno 10-litrowych puszek o hoboków na SMART, a parę takich opakowań  za 100 zł dostawy. Czy to rozumiesz? Jeśli nie, to może Firma Allegro się nad tym zaduma, bo chyba kazdego biznesmena by to zaintrygowało...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Mir1402 to Ci napiszę ostatni raz bo nocy nie prześpisz, przypuszczam że się sprzedawca pomylił i zapomniał dodać niższej stawki za puszkę, jak chcesz to napiszę do niego za Ciebie i poproszę o poprawę cennika 😄

EDIT - napisałem do sprzedawcy poczekaj do poniedziałku poprawi lub wytłumaczy skąd ta cena to wrócę tu z odpowiedzią 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Świetnie! to samo ja do niego napisałem, zatem się pewnie zdziwi dwoma podobnymi pytaniami. Teraz możemy spokojnie pospać; jeśli nadal będzie chciał 100 zł, to mam rezerwowego dostawcę za dwie dychy i w dwa razy mniejszych puszkach, co jest korzystniejsze, a cena jest jednaka za litr...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Mir1402 @Ziolko39 @pinsplash 

Zgodnie z obietnicą przesyłam odpowiedź sprzedawcy i wyjaśnienia skąd ta cena 🙂

już wyjaśniamy. Niestety Piasek pustyni 10L jest zapakowany przez 
producenta w wiaderko plastikowe kwadratowe i nie byliśmy w stanie w 
żadnej sposób zabezpieczyć jej przed wysyłką na paczki (kurierzy DPD 
Smart). Na 10 farb 8 się rozbijało, stąd decyzja o wysyłce farby 
wyłącznie na palecie.

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Mir1402
#9 Pomysłodawca#

Zgodnie z Regulaminem - "5.2. Treść Oferty powinna być rzetelna i kompletna oraz nie może wprowadzać w błąd innych Użytkowników, w szczególności co do właściwości Towaru, takich jak: jego stan, parametry, jakość, pochodzenie, marka czy producent".  Otóż Primacol Farba Strukturalna Piasek Pustyni 10L 10591605518 - Allegro.pl

treść oferty nie jest kompletna i rzetelna, bowiem nie ujawniono, że farba jest w opakowaniu zast., lecz pokazano elegancką firmową puszkę. Ponadto nie podano ani pochodzenia, ani marki, ani producenta, czyli za jednym zamachem złamano kilka zapisów...

oznacz moderatorów