anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to oszustwo ?

lettersworld
#7 Wielbiciel#

Witam. 
Dnia 14.01.21 zakupiłem ofertę o nr 10080604326 wkrętarka Wurth za 499 zł. 
Umówiłem się ze sprzedawca, ze odbiorę osobiście bo z tej samej miejscowości. W odpowiedzi otrzymałem informacje, ze promocja na sprzęt wygasła i aktualna cena to 599 zł. Spór trwał do 29.01. Zapłaciłem 613 zł na miejscu bo żądał wraz z dostawa. 
Jak mam się czuć ? 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

czes501
#1 Nowicjusz#

WG mnie tak

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@lettersworld Kupiłeś przez All i zapłaciłeś! Po co dopłacałeś? Spór trwa i co na to All?

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@lettersworld z kosztem dostawy której nie było? gdzie Ty mieszkasz że masz takich sąsiadów 😉 było kupić u innego sprzedawcy. Na przyszłość zapoznaj się z tym art 543 kc i zapamiętaj, jak byś miał korespondencje o zakupie i jesteś w stanie udowodnić, że wówczas cena była taka, to musi Ci w takiej sprzedać.

PS, niedoczytałem. masz dowód, ze za tyle zakupiłeś to powołaj się na ten w/w przepis. musi Ci sprzedać w tej cenie jak nie idz do rzecznika praw konsumenta to wyśle mu adekwatne pismo.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@lettersworld  czy to oszustwo?

To jest super- przekręt ze strony sprzedającego.

Ehh! szkoda słów.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

lettersworld jełśi masz transakcje zwartą na 499 z odbiorem osobistym to czemu płacisz 613 ???? Zupełnie nie rozumiem. Skoro sprzedawca chciał Ci doliczyc za transport (rozumiem że w momencie zkupu wybrałeś opcje z transportem a nie odbiór osobisty??? ) Wiec jełśi sprzedawca chciał Ci za niego policzyć to najprościej było zapłacić z przedmiot przelewem 499zł lub 499 plus transport wrócić do domu i czekac na paczke:).  Płatności ponad 600zł zupełnie nie rozumiem

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@lettersworld Niepotrzebnie zapłaciłeś. Teraz w sporze domagaj się zwrotu różnicy w cenie i zwrotu kosztu wysyłki, której nie było. Jeśli spór zakończony, poproś o jego otwarcie tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5... W sporze proś o pomoc pracownika Allegro. Możesz też spróbować wnioskować o zwrot różnicy w cenie z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@lettersworld widzę, że płatność z 14.01 (kiedy cena przedmiotu wynosiła 499 zł) była nieudana, natomiast zapłaciłeś za przedmiot 30.01, a wtedy cena wynosiła 599 zł. Tan Sprzedający nie udostępnił jako metody dostawy odbioru osobistego, dlatego rozumiem, że wybrałeś najtańszą oferowaną przez niego metodę - Kuriera DPD za 14 zł, widzę też że to zamówienie opłaciłeś BLIKiem. W wiadomości do Sprzedającego poinformowałeś go, że przesyłkę odbierzesz osobiście, przykro mi ale nie jesteśmy w stanie stwierdzić, że podczas odbioru Sprzedający nie zwrócił Ci kosztów Kuriera. Odpowiadając na Twoje pytanie, nic nie wskazuje na to, że zostałeś oszukany.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

lettersworld
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry Pani Moniko, 

Już wyjaśniam. 
14.01 kupiłem przedmiot w kwocie 499 zł. Tego samego dnia skontaktowałem się ze sprzedającym informując go o odbiorze osobistym. Z racji tego, ze przebywałem na wyjeździe służbowym informowałem ze po weekendzie pojawię się pod wskazanym adresem. 19.01 wróciłem, kontaktując się od razu ze sprzedawca. W odpowiedzi napisał: „patrz załącznik” Proszę o przeanalizowanie sprawy i wyrażenia swojej opinii.

Pozdrawiam

Dawid  

B1A2F490-B99E-43F2-B3FB-9414FA2EDFAC.jpeg

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@lettersworld Jeśli złożyłeś już zamówienie to powinna obowiązywać jego cena a sprzedawca nie może jej zmienić po fakcie wyrażeniu woli jej zakupu. To był moment w którym się powinno zgłosić problem. Inna sprawa, ze niepotrzebnie płaciłeś więcej, bo to tak jak być się zgodził na wyższą cenę.

Ze screenu przesłanego wystarczy że masz dowód na wyrażenie chęci, woli zakupu w momencie jej ceny 499

Takim dowodem jest nieudana próba płatności wynikająca z przyczyn "wyższych"

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

lettersworld
#7 Wielbiciel#

Cytuje konwersacje

SprzedającyWitam.
Ustalmy, że jeśli chce Pan odebrać wkrętarkę osobiście to zapraszam do punktu DPK w Gdańsku

20 stycznia 2021, 09:04

KupującyRozumiem, potwierdzam osobisty odbiorą dniu dzisiejszym w placowce w Gdańsku.

20 stycznia 2021, 12:59

SprzedającyInformuję, że cena za wkrętarkę w tym tygodniu wynosi już 599zł a nie 499 tak jak w poprzednim. Wtedy była ona w "promocji tygodnia".

20 stycznia 2021, 16:57

Kupujący: Nie rozumiem skąd taki pomysł na podwyższenie ceny. Oferta z allegro kupiona za 499zł, byłoby nie zgodne z przepisami podnosząc cenę.
Proszę o sprostowanie poprzedniej wiadomości.

20 stycznia 2021, 17:55

 

 

 

 


Informuję, że cena za wkrętarkę w tym tygodniu wynosi już 599zł a nie 499 tak jak w poprzednim. Wtedy była ona w "promocji tygodnia".

20 stycznia 2021, 16:57

 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@lettersworld dziękuję za wyjaśnienie i podanie większej ilości informacji. Data zakupu to rzeczywiście 14 styczeń, jednak data próby opłacenia zamówienia to 20.01, wciąż jest to mniej niż 7 dni na opłacenie, więc zmieściłeś się w czasie. Dla pewności jeszcze konsultuję tą sprawę, wrócę tutaj z odpowiedzią gdy tylko ją otrzymam. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@lettersworld zgodnie z obietnicą, wracam z informacją. Powinieneś zapłacić 499 zł za zakup z 14.01, ponieważ taka była cena w momencie zakupu. Na sfinalizowanie transakcji masz 7 dni, więc próba zapłacenia 20 stycznia powinna się udać, a zmiana ceny w ofercie w takim przypadku nie ma znaczenia, ponieważ Ciebie obowiązuje kwota z dnia zakupu (czyli 14.01). Z reguły nieopłacone zamówienia anulują się po upływie 10 dni, dlatego obawiam się, że w Twoim przypadku powrót do tamtej oferty i tamtej ceny będzie już niemożliwy, ale proszę sprawdź to w zakładce Kupione

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@lettersworld To co @la_nika napisała wiedzieliśmy już wcześniej, tylko potwierdziła. Twój problem to, w jaki sposób teraz odzyskać różnicę ceny od sprzedawcy skoro zapłaciłeś mu 613 poza allegro 😉

Albo pozostało Ci prosić o pomoc allegro w rozwiązaniu problemu, czego raczej nie zrobi ze względu na zakup poza allegro.

Ewentualnie posiadając teraz te dowody idziesz do sprzedawcy, przedstawiasz mu je podając dodatkowo że opierasz się na podstawie 543 kc. i prosisz o zwrot nadpłaconej kwoty lub informujesz, ze w tej sytuacji jesteś zmuszony poprosić o pomoc i interwencje rzecznika praw konsumenta i tak robisz.

To , ze zdecydowałeś się zapłacić więcej, jak rozumiem, nie miałeś innego wyjścia do rzecz była Ci niezbędna w danym czasie. 😉

 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów