anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to prawda że z Cieszyna czeskiego jest zwrot vat za zakupy?

Client:39104578
#7 Wielbiciel#

Wczoraj po zakupie produktu otrzymałam poniższą wiadomość zatytułowaną jako zakup wewnątrzwspólnotowy. Zastanawiam się czy to prawda że VAT jest zwracany, bo przy produkcie nie było podane o tym żadnej informacji. Poza tym skoro dokonałam płatności za produkt z konta to na to samo mogą zlecić zwrot, więc nie rozumiem dlaczego teraz dostałam taką wiadomość i czy faktycznie mam podać numer konta.

 

Kupili Państwo u Nas 1x: AGA KRZESŁO WĘDKARSKIE FOTEL TURYSTYCZNY WYGODNY (11259431914)


Jak zostało zaznaczone w informacjach o Sprzedającym jesteśmy czeską firmą aGa24, s.r.o. a towar przekroczył granicę .

W związku z tym bardzo proszę o podanie nr konta bankowego do zwrotu nadpłaconego VAT-u za zakup wewnątrzwspólnotowy.

Proszę pamiętać aby podać główny nr konta, nie konto VAT.

 

  • Pozdrawiam
    martinez-bestbuy
    trampolinowo_pl
    aga_brands
oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Halfrunt
#18 Luminarz#

No i czego się objawiasz, podania numeru konta?

Nawet jeśli, to co ci grozi? Wpłata pieniędzy na to konto.

Czy dokonałeś zakupu na firmę, podając Numer NIP i żądając faktury?

Jeśli występujesz jako firma to zarejestrowales się do NIP EU, by rozliczać wewnątrzwspólnotowe dostawy?

Jeśli tak to powinieneś znać obowiązki, w tym rozliczeń z urzędem skarbowym w tej kwestii 

oznacz moderatorów

Client:39104578
#7 Wielbiciel#

Zakup nie był na firmę, tylko na fakturę dla osoby fizycznej. Nie znam się na tych przepisach.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Bo chciałeś fakturę, a ta jest dla firm, żeby mogły wliczyć koszt zakupów/podatku. 

To chyba tylko w Polsce osoby fizyczne chcą niewiedzeć dlaczego, faktury do zakupów. 

Napisz sprzedawcy że nie kupujesz na firmę, tylko jako osoba prywatna, w przeciętnym radzie musisz rozliczyć się z urzędem skarbowym.

 

oznacz moderatorów