anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to prawda ze firma z Cieszyna czeskiego zwraca VAT za zakupy u nich ??

MAMY ROZWIĄZANIE!
nucek02
#2 Obserwator#
Dostałem takiego maila czy to moze byc prawdąze chca zwracac kwote VAT za zakup czy tylko chca dobrac sie do mojego konta

Dzień dobry Tadeusz Nuckowski nucek02, Wiadomość dotyczy zakupów z dnia 28.01.2021 17:54. Kupili Państwo u Nas 1x: Metalowy regał magazynowy 172x75x30cm 5 półek (9560987624) Jak zostało zaznaczone w informacjach o Sprzedającym jesteśmy czeską firmą aGa24, s.r.o. a towar przekroczył granicę . W związku z tym bardzo proszę o podanie nr konta bankowego do zwrotu nadpłaconego VAT-u za zakup wewnątrzwspólnotowy. Proszę pamiętać aby podać główny nr konta, nie konto VAT. Pozdrawiam martinez-bestbuy trampolinowo_pl aga_brands

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14
ZibiK30
#18 Luminarz#

@nucek02 Tak

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ZibiK30  Ale co tak ? Chcą zwrócić Vat czy dobrać się do konta ? 😁

_____________
Kama
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Kaliope_Brzeg Vat chcą zwrócić w ten sposób nie mają jak się dobrać po podaniu konta. wiem że między krajami wspólnoty inaczej się rozlicza sprzedaż, nie możesz jako sprzedawca zagranicznemu przedsiębiorcy naliczyć naszego VATu tylko taki jak jest u niego w kraju i odwrotnie. Nie znam tylko dokładnie mechanizmu jak sie to robi. robiłem kiedyś wycenę za granicę i ceny musiały być tylko netto z tego powodu.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@ZibiK30  Żartowałam 😊 Jedno słowo w odpowiedzi jakoś do Ciebie nie pasuje 😁

_____________
Kama
oznacz moderatorów
nucek02
#2 Obserwator#

Dziwne ,kupując w Niemczech na firmę masz produkt dostępny bez Vatu ,coś nie tak chyba tłumaczysz ,jeśli by mieli zwrócić VAT to wystawiają fakturę pomniejszona o VAT nawet kupując usługę internetowa za granica sprzedają ja pomniejszona o nasz VAT 

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@nucek02  Podaj konto to się przekonasz czy zwrócą 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów
nucek02
#2 Obserwator#

Albo wyczyszczą ?

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@nucek02 

Jakim cudem? Latami miałam numer swojego konta w zakładce o sprzedającym i nikt mi nigdy nie wyczyścił 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów
nucek02
#2 Obserwator#

A mi raz próbowali i zrobiłem zakupy bez mojego udziału na alegro wiec teraz jestem ostrożny 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

nucek02 jedyna możliwośćto podpięta karta  .

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@nucek02  Jak podpiąłeś kartę to i zrobili 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@nucek02 tak, pod warunkiem, ze zakupiłeś po cenie netto i będziesz musiał zapłacić u nas nasz VAT. A jeśli oni Ci naliczyli swój VAT to muszą Ci go zwrócić żeby skarbówka się nie doczepiła do nich

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@nucek02 tak jeśli kupiłeś na firmę z krajów uni to Vat płacisz w kraju po sprzedaży lub księgowa go rozliczy jeśli są to produkty nie na sprzedaż, dostaniesz fakturę bez vatu, a chcą Ci oddać bo wpłaciłeś z vatem 🙂

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Client:39104578
#7 Wielbiciel#

Dostał Pan ten zwrot VAT? Bo zakupiłam u nich produkt i też dostałam taką wiadomość że mam podać numer konta za nadpłatę vatu

oznacz moderatorów