anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy to reguła?

53jaro
#7 Wielbiciel#

Witam. Sprzedający [edycja] wprowadza kupujących w błąd. Sprzedaje przedmiot (używany) pod który znajdują się już oceny kupujących  wystawionego przedmiotu .Czy to są dozwolone praktyki?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Oceny przedmiotów są połączone i jak ktoś inny taki już sprzedawał to będzie ona widoczna u każdego sprzedającego.

oznacz moderatorów

br.
#18 Luminarz#

@53jaro  Sprzedaż przedmiotów używanych jest  ogólnie dozwolona.

Problemem jest wymóg  serwisu  żeby każdy przedmiot miał odzwierciedlenie w katalogu produktów, jest to tak zwana "produktyzacja",    więc skutek jest taki jak widzisz.  Przedmiot niby jednostkowy,  "antyk"  a okazuje się że już ktoś  taki sam sprzedawał.

Jest inny problem, w opisie ofert sprzedający podaje cenę netto, bez podatku  a podatek doliczy kupującemu w momencie sprzedaży.  Jest to  praktyka niedozwolona,  sprzedaż powinna być natychmiast zablokowana. 

 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@br. 
Jest to  praktyka niedozwolona,  sprzedaż powinna być natychmiast zablokowana. 

Powinna być natychmiast zablokowana powiadasz ... ?


Autonomia_Allegro.jpg

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

br.
#18 Luminarz#

@A3dam  Nie, nie,   tym razem ja przyznaję się do błędu, niedopatrzenia,   sprzedawca jest z poza Polski więc jest to import i  kupujący powinien opłacić VAT.  To całkiem inna procedura.

Tylko że to powinno być jakoś inaczej zorganizowane żeby nie było takich zaskoczeń i nieporozumień:  albo powinny być takie oferty spoza  obszaru  celnego Unii jakoś  wyraźnie  inaczej oznaczone,  albo może  stworzony osobny dział  ofert zagranicznych, a może osobna strona ofert zagranicznych, coś w rodzaju Lokalne  tylko z inną nazwą.

Bo jest takich ofert coraz więcej i nieporozumień będzie coraz więcej.

oznacz moderatorów

br.
#18 Luminarz#

Uzupełnienie

Albo regulamin Allegro jest  do bani, albo te oferty zagraniczne bez podatku VAT powinny być jednak usuwane .Oto zapis regulaminu Allegro:

Załącznik nr 2: Zasady tworzenia opisu Oferty;

1.19.

Cena Towaru określona w Ofercie przez Sprzedającego musi być wskazana w wysokości brutto (nie dotyczy kategorii, które nie są objęte prowizją od sprzedaży wskazanych w Załączniku nr 4. Części III: Prowizje od sprzedaży oraz Ogłoszeń które nie są objęte opłatą za obsługę Transakcji).

 

Wniosek:  oferty zagraniczne  z  ceną towaru netto  nie są zgodne  z regulaminem Allegro,  i szanowna administracja powinna coś z tym fantem zrobić.

No tak,  tylko że autonomia Allegro, więc można łamać wszystkie reguły, nawet własne...👹

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@53jaro Cześć. Sprzedający może połączyć swoją ofertę z produktem i wtedy pod tą ofertą wyświetlą się wszystkie opinie dotyczące danego produktu. 

Jest to bardzo przydatna rzecz, kiedy zastanawiasz się nad zakupem danego sprzętu, wahasz się np. między dwoma produktami - takie opinie innych kupujących pomogą Ci podjąć decyzję. 

W opiniach produktowych powinny znajdować się wyłącznie komentarze dotyczące produktu - nie przebiegu transakcji, sprzedającego, czasu wysyłki itp. 

W tym artykule opisaliśmy dokładnie czym są opinie produktowe 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

To cyrk i małpy allegro xD. Zmuszają sprzedających do podłączania ofert do swojego wadliwego katalogu.  Jeśli sprzedawca dał radę podłączyć używany przedmiot do właściwego katalogu to naprawdę się postarał. W dużej ilości nawet nowych ofert aukcje są popodłączane błędnie bo:

- boty sobie po nocy cos pozmieniały bo chciały

- ktoś zgłosił błąd i mu zmienili w konsekwencji u tego co miał wcześniej dobrze wystąpił błąd

- odwrotnie jak powyżej ktoś zgłosił błąd i odmówili zmiany

- nie dało się przetłumaczyć allegro że np dzbanek filtrujący z wkładami, same wkłady lub sam dzbanek mogą mieć ten sam EAN i wszystko jest pod jednym

- ostatnie rozwiązanie najczęściej stosowane, sprzedający mają dość nie podpinających się aukcji. Olewają EAN i podpinają do produktu najbardziej odpowiadającego nazwą... Bo prawidłowo tego zrobić i tak się nie da to po co się męczyć...?

 

oznacz moderatorów

53jaro
#7 Wielbiciel#

Może inaczej. Sprzedający samochód zachwala ten konkretny samochód -czy inne przypadkowe podobne.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Z wrodzonej skromności chwali cudze nie swoje.

oznacz moderatorów

br.
#18 Luminarz#

@53jaro  Akurat temu zjawisku bym się nie dziwił. Wielu sprzedawców  aut  zachwala przede wszystkim markę, a dopiero potem, tak przy okazji, ten konkretny egzemplarz.

 Tylko że to dotyczy znanych dobrych marek, natomiast w przypadku ofert Allegro to zjawisko daje  efekt raczej odwrotny. Zniechęca do zakupów  bo promuje podróby.

 

oznacz moderatorów