anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

czy to zgodne z regulaminem zakupów na allegro i prawami konsumenta ?

Client:77695936
#1 Nowicjusz#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Witam czytających . Kupiłam zegarek u jednego ze sprzedawców za 230 zł w sumie  ( 211 zł  +19 zł kosztu dostawy ). Opłaciłam koszt zakupu oraz przesyłki  z góry .Postanowiłem jednak zrezygnować z transakcji kilka dni po tym zakupie . Zakupiłam w czwartek a w poniedziałek nadal nie zmienił się status w allegro i widniał w systemie jako "zakup opłacony " . Rezygnację z zegarka złożyłam w systemie allegro w poniedziałek o godzinie 11.35 . Tak jak wspomniałam chwilę później poinformowałam o tym sprzedawcę przez telefon . Podkreślam że status w allegro w tamtej chwili był " zakup opłacony " . Sprzedawca jednak postanowił wysłać do mnie ten zegarek i nadał go tego samego dnia czyli w poniedziałek o godzinie 13.17 ! Zignorował moją rezygnację która była poprawnie wprowadzona do systemu allegro oraz moją informację telefoniczną o rezygnacji . Gdy przyjechał kurier odmówiłam odbioru przesyłki której miało nie być przecież . Zegarek został zwrócony do nadającego go do mnie sprzedawcy . Teraz kwota zwrotu jaką widzę w systemie allegro to 211 zł . Sprzedawca nie chce oddać 19 zł jakie zdeponowałam u niego na koszt wysyłki przy zakupie . Zrezygnowałam przed wysyłką ! Dlaczego mam za to teraz płacić ? To sprzedawca jest winny nadania przesyłki pomimo mojej rezygnacji ! Proszę o pomoc . Jak mam poprowadzić teraz sprawę dalej żeby odzyskać moje pieniądze ?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:77695936 Jeżeli sprzedawca wysłał zegarek po Twojej rezygnacji, zrobił to na własny koszt i własne ryzyko. W tej sytuacji nie musiałaś odbierać przesyłki, ponieważ wcześniej odstąpiłaś od umowy. Sprzedający jest teraz zobowiązany oddać Ci całą Twoją wpłatę, czyli koszt zegarka + koszt wysyłki do Ciebie i nie może z tego nic potrącać. Otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa zgłoś problem i poproś tam o pomoc pracownika Allegro, wtedy otrzymasz resztę kwoty. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:77695936 Skutecznie odstąpiłaś od umowy, zatem sprzedający powinien zwrócić Ci również koszty wysyłki. Rozpocznij dyskusję ze sprzedającym i poinformuj go o tym, że powinien zwrócić Ci również koszty wysyłki. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:77695936 problem jest czy nadanie o 13:17 jest faktycznym nadaniem czy przypadkiem paczka nie została zabrana od sprzedawcy rano przed Twoim odstąpieniem a o 13:17 została tylko zeskanowana na sortowni ?  Pamiętaj że sprzedawca mógł przekazać kurierowi paczkę wcześniej a jeśli to zrobił to koszt powrotu paczki po nadaniu pokrywasz Ty

________
Κώστας
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:77695936 
Napisałaś m.in.: "Rezygnację z zegarka złożyłam w systemie allegro ..."

Spośród dostępnych na Allegro opcji rezygnacji wybrałaś: "ANULUJ" zakup czy może wybrałaś "ZWROT" - gdzie  w formularzu zadeklarowałaś odesłanie zakupu ?

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:77695936 
Czekamy na odpowiedź.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów