anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy w programie ochrony kupujacego musze odeslac produkt

Mich_Qa
#7 Wielbiciel#

Cześć,  szybkie pytanie kupilem telefony w zakładce "nowe" z opisem stan wizualny jak nowy, 

Telefon przyszedł z porysowana szybką i uszkodzona obudowa , sprzedajacy twierdzi ze się pomylił i ze odda mi pieniądze jak odesle telefon ale ja go odsylac nie chce , ja chce dochodzić warunków sprzedaży i wystąpić o rekompensatę kwoty naprawy telefonu. 

W regulaminie nie ma wpisanego że w pierwszej kolejności mam odesłać przedmiot , odesłanie przedmiotu jest jednym z moich praw a nie obowiazkiem. 

Czy ktoś się spotkał z takim przypadkuem??

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

Taki sposób że ty naprawisz i sprzedający ma zwrócić kasę to musisz się porozumieć z nim. A dlaczego chcesz wystąpić do POK skoro sprzedający chce i ma prawo do naprawy? Oczywiście że w ramach reklamacji odsyłasz towar a sprzedający naprawia albo zwraca środki, przy POK jest różnie, to allegro zwraca ci kasę i oni decydują o tym co będzie z towarem (najczęściej zostaje).

oznacz moderatorów

Mich_Qa
#7 Wielbiciel#

Dlaczego do POK bo w regulaminie i przykładach jest opis krotki: możemy ci dać rekompensatę gdy:

- otrzymany przedmiot będzie niezgodny z opisem oferty lub uszkodzon.

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Mich_Qa  Oczywiście że odesłanie telefonu to twoje prawo.  Ale prawem sprzedającego jest obejrzeć ten telefon, jeżeli więc  nie chcesz odesłać to znaczy, że zachowujesz telefon ale rezygnujesz  z jakichkolwiek odszkodowań.

Złożyłeś reklamację,  aby sprzedający ją mógł uznać (lub nie uznać) musisz telefon odesłać.

Na jakiej podstawie ma uwierzyć sprzedający że piszesz prawdę?

Aha, nie spotkałem się z takim przypadkiem ale na pewno są tutaj sprzedawcy którzy nie takie rzeczy widzieli.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

I jeszcze jedno, używany telefon kosztuje niewiele. Jego naprawa to może być nawet koszt telefonu nowego  lub drożej, zależnie  od serwisu. Ładnie to wymyśliłeś 🤥

oznacz moderatorów

Mich_Qa
#7 Wielbiciel#

Nie bardzo rozumiem co sobie wymyśliłem, 

Kupilem telefon z zakładki NOWY i  z opisem aukcji stan wizualny jak nowy przyszedł mi refubrished i jeszcze porysowana i co jedyna opcja to odesłać dostać zwrot i temat zamknięty??? 

Ogon podwinąć i po temacie. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Mich_Qa Jeśli składasz reklamację sprzedawcy i żądasz obniżenia ceny na usunięcie wad, on może żądać odesłania telefonu do sprawdzenia. Jeśli nie odeślesz telefonu, on może odrzucić Twoją reklamację. Jeśli odeślesz i on reklamację uzna, może oddać Ci pieniądze na naprawę lub oddać Ci cenę całego telefonu. Po uznanej reklamacji sprzedawca pokrywa koszty wszystkich wysyłek.

POK nie odda Ci pieniędzy, jeżeli sprzedawca chce je oddać. 

oznacz moderatorów

Mich_Qa
#7 Wielbiciel#

Ja nie składam reklamacji tylko niezgodności towaru z opisem umow sprzedaży lub błędem sprzedawcy. W dyskusji ze sprzedawca były przesłane zdjęcia i sprzedawca nie kwestionował ich. 

Czyli nie ma problemu na allegro sprzedawać telefony używane lub odnowione jako NOWE a jak co któryś klient będzie nie zadowolony to zwrot towaru i kasy i temat zamknięty???

 

To nie rozumiem dlaczego w przykładach POK jest przykład:

 

Opis umieszczony przez sprzedającego nie odpowiada otrzymanemu przedmiotowi (na przykład towar okazał się używany mimo, że sprzedający określił go jako nowy)
Czy mogę starać się o rekompensatę z POK? Tak
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Mich_Qa To co złożyłeś i to o czym piszesz, to jest REKLAMACJA. 

Z POK możesz otrzymać pieniądze, jeśli sprzedawca nie uzna Twojej zasadnej reklamacji i nic Ci nie odda. 

oznacz moderatorów

Mich_Qa
#7 Wielbiciel#

I nigdzie nie ma że w pierwszej kolejności mam odesłać produkt jak sprzedawca chce oddać kase, uważam że sprzedawca wprowadza świadomie w błąd i po to jest POK jako ostrzeżenie dla nieutrzciwych sprzedawców (?).  Napiszcie dlaczego jestem w błędzie. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Mich_Qa Nie ma sensu ta dyskusja. Złóż wniosek do POK i się przekonasz, że jeśli sprzedawca chce oddać pieniądze, to z POK nic nie dostaniesz. 

oznacz moderatorów

Mich_Qa
#7 Wielbiciel#

Mowa o rekompensacie (na co ja ją przeznaczę to juz moja sprawa) 

oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@Mich_Qa "Napiszcie dlaczego jestem w błędzie"
Proszę bardzo: nie ma nieutrzciwych sprzedawców 🙂

oznacz moderatorów