anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy w przypadku nie odebrania przesyłki z paczkomatu przysługuje mi zwrot pieniędzy?

jutag
#1 Nowicjusz#

Jako formę dostawy wybrałam dostarczenie paczki do paczkomatu. W związku z tym, że nie mogłam odebrać paczki (sprzedający poinformował mnie, że nie mogę zmienić adresu dostawy ponieważ zarejestrował już paczkę pomimo tego, że jej jeszcze nie wysłał) została ona zwrócona do sprzedającego. Czy w tej sytuacji przysługuje mi zwrot pieniędzy? Jeżeli tak to w jakim czasie?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Wesola_Madzia
#10 Popularyzator#

Bodajże w czasie 14 dni. Otrzymasz zwrot pieniędzy za produkt bez kwoty wysyłki

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@jutag jak kupiłaś od firmy do możesz odstąpić i dostaniesz kasę co wpłaciłaś do 14 dni, jak kupiłaś od osoby prywatnej to może Ci potrącić za wysyłkę lub  możesz ponownie zapłacić za wysyłkę  🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@jutag Oczywiście, wejdź w zakładkę "moje zakupy" zwróć cześć lub całość i wypełnij i już sprzedający ma obowiązek zwrócić ci środki w ciągu 14 dni.Jeżeli był to zakup konsumencki odda Ci całość.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 a jak to osoba prywatna i sprzedała na allegro lokalnie ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kostas11 Jak osoba prywatna to także powinna oddać za towar, potrącając za wysyłkę.😁

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

Najlepiej zapłać za ponowną wysyłkę. Tym razem wybierz pocztę, bo tam mają dwa tygodnie na odebranie przesyłki.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jutag Jeśli to zakup od firmy-sklepu, możesz paczki nie odbierać, wysłać sprzedającemu mailem swoją rezygnację z zakupu lub zrobić zwrot na stronie Allegro w zakładce Moje zakupy i sprzedawca musi Ci oddać całą wpłatę, wraz z kosztem wysyłki niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni.

oznacz moderatorów