anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy zakup od osoby prywatnej jest bezpieczny?

FAZI341
#7 Wielbiciel#

Przymierzam sie do zakupu od sprzedawcy ,ktory nie wystawia faktury, nie uwzglednia tez w ofercie zwrotow. Czy jestem jakos chroniony wrazie ,gdy towar będzie wadliwy ,lub nie bedzie działał?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@FAZI341 tak 🙂 Możesz być spokojny, przy zakupie od prywatnego sprzedającego nie można odstąpić od umowy bez podania przyczyny, ale wciąż obowiązuje rękojmia. Jeśli produkt będzie miał wadę, możesz go reklamować, a kupujący musi rozpatrzyć Twoją reklamację. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@FAZI341 

@la_nika proszę nie wprowadzać w błąd. Sprzedający który jest osobą fizyczną może wyłączyć rękojmię i gdy to zrobi żadnej reklamacji z tego powodu nie będzie w przyszłosci jeżeli chodzi o "działanie" towaru.

Oczywiście zakupiony przedmiot powinien być zgodny z opisem, czyli jeżeli miał być sprawny to powinien taki zostać dostarczony. No chyba, że firma dostarczająca zawali i go uszkodzi w transporcie....

Jeżeli masz mieszane odczucia co do danego sprzedającego to wystarczy poszukać żądanego przedmiotu którego możesz odebrać osobiście. Ewentualnie szukaj sprzedawcy z dużą ilością pozytywnych komentarzy (na zwykłym allegro)

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Skill_Player Prawda że może wyłączyć, ale musi to być wyraźnie napisane w ofercie a jak nie ma tzn. że rękojmia obowiązuje, jest jeszcze POK na Allegro.

oznacz moderatorów

FAZI341
#7 Wielbiciel#

Niestety jest wyraźnie w ofercie  "nie uwzgledniam zwrotów"

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

Zwrotów sobie może nie uwzględniać, jego prawo, ważne czy jest na aukcji informacja o wyłączonej rękojmi.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Sojiro  taką informację może dodać w zakładce "o sprzedającym" i będzie ta adnotacja na wszystkich aukcjach aczkolwiek dopiero jak się otworzy tą zakładkę.

Na Allegro trzeba wszędzie zajrzeć aby być na 100% pewnym tego co jest i będzie.

 

(i wg. mnie jak napisał, że nie uwzględnia zwrotów to wyłączył rekojmie)

oznacz moderatorów

Sojiro
#12 Orędownik#

A to się zgodzę w 100% co do tego, że informacji należy szukać absolutnie wszędzie. Poukrywane czasem to jest strasznie.

Kwestia semantyki, jak dla mnie zwrot (a właściwie odstąpienie od umowy) nie ma nic wspólnego z reklamacją z tytułu rękojmi.

oznacz moderatorów