anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy zmieniło się prawo w kwestii zwrotu na fakturę vat?

akkajarek
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, kilka tygodni temu zamówiłem jeden produkt, po czym zwróciłem zgodnie z regulaminem i prawem. Jest problem z uzyskaniem pieniędzy, bo sprzedawca robi łaskę, że mi wgl zwróci. Sprzedający twierdzi, że od stycznia się prawo zmieniło, a jeszcze rząd wprowadził niby jakieś przepisy w czerwcu. Dodatkowo sprzedający napisał, że on nie ma obowiązku zwrotu pieniędzy jeśli kupujący zakupił na fakturę VAT. Dodam, że zamawiałem jako osoba fizyczna. Czy to jest prawda, że jakieś przepisy się w tej kwestii zmieniły? Czy po prostu sprzedawca próbował oszukać albo nie umie zinterpretować przepisów i myli zakup na osobę fizyczną z zakupem na firmę? PS w internecie nic na ten temat nie mogę znaleźć.

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

ares_
#14 Krzewiciel#

Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą i zakup nie był związany z profilem Twojej działalności to masz prawo do zwrotu tak samo jak każdy konsument. Jeżeli zakup był związany z działalnością gospodarczą lub był np. na sp. z.o.o. to już prawo do zwrotu nie przysługuje. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@akkajarek Sprzedawca wprowadza Cię w błąd. Masz prawo do zwrotu towaru zakupionego na fakturę na osobę prywatną.

oznacz moderatorów

akkajarek
#8 Zapaleniec#

W prawdzie na początku roku zmieniło się prawo, ale to jedynie dla zwrotu w przypadku przedsiębiorców.

oznacz moderatorów