anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czym się różni się "kupuję i płacę" i rozpoczęcie wniosku ratalnego od "kupuję i płacę" z odbiorem?

MAMY ROZWIĄZANIE!
viikmae
#1 Nowicjusz#

Czym się różni kliknięcie "kupuję i płacę" a następnie rozpoczęcie wniosku ratalnego od "kupuję i płacę" i wybrania opcji odbiór za pobraniem? 

Sytuacja z black week. O 12:00 około 400 sztuk nintendo na stanie, kliknąłem "kupuję i płacę" i przechodze do wniosku ratalnego co trwa niestety długo ze względu na system elixir w naszym kraju. Spokojny po przeczytaniu regulaminu allegro że: 7.3. Kupujący zawiera umowę ze Sprzedającym, potwierdzając zakup za pomocą przycisku „kupuję i płacę” lub innego o podobnym znaczeniu, z zastrzeżeniem treści art. 3.3.

Następnie o 16:50 dostaję mail od Allegro o treści "Bank nie przyznał Ci pożyczki, dlatego nie kupiłeś przedmiotów na raty." -Co jest kłamstwem bo bank w dalszym ciągu czekał na przelew 1 zł w celu weryfikacji mojej osoby.

Natępnie mail z 17:10 od banku "Dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Towar, który chciałeś kupić na raty nie jest już niestety dostępny w serwisie Partnera Handlowego. Pożyczka nie zostanie uruchomiona." - rozumiem że Allegro okłamało mnie że to brak akceptacji banku jest przyczyną nie sprzedania mi towaru.

O 17:21 dostaję mail z banku o treści "Informujemy o pozytywnym wyniku weryfikacji wykrytego przelewu 1 PLN. Pożyczka zostanie uruchomiona, jak tylko potwierdzimy dostępność zakupionego przez Ciebie towaru." - ręce opadają

o 18:05 przeprowadzam rozmowę telefoniczną z biurem obsługi Allegro gdzie słyszę po opisaniu sprawy i przedstawieniu punktów regulaminu że: "w zasadzie powinno być tak jak Pan mówi" i na konieć "mogę tylko powiedzieć że jest mi przykro"

Dlatego pytanie czy gdy kliknę "kupuję i płacę" i wybiorę opcję odbierz za pobraniem to czy kurier jest bezpieczny i nie zostanie zatrzymany w połowie drogi do mnie, odbierzecie mu przesyłkę ponieważ czyjś przelew dojdzie szybciej? 

Draństwo i nie szanowanie klienta Drogie Allegro!

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
xyz96
#21 Demiurg#

Po kliknięciu Kupuję i płacę nie możesz przejść do wniosku ratalnego, gdyż tą metodą kupiłeś poza systemem rat.

oznacz moderatorów
viikmae
#1 Nowicjusz#

Dodam że do tej pory płatność aukcji (9919906216) ma status "rozpoczęta"

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@viikmae Z tego co piszesz wynika, że kupiłeś towar przez Kup teraz, poza ratami, a oprócz tego złożyłeś dwa wnioski ratalne, jeden został odrzucony, a drugi zaakceptowany. Jeżeli zakup ratalny zostanie sfinalizowany i jednocześnie otrzymasz przedmiot kupiony przez Kup teraz, będziesz miał dwa takie same przedmioty. Status płatności rozpoczęta dotyczy płatności ratalnej? Chyba tak, skoro przy Kupuję i płacę wybrałeś pobranie.

oznacz moderatorów
viikmae
#1 Nowicjusz#

rozumiem już. sam się wykluczyłem z zakupu tego przedmiotu ze względu na zakup ratalny. jedyną możliwość zaklepania sztuki dla mnie jest kupienie albo za gotówkę albo za pobraniem itd. przy innych opcjach dopiero bank zawiązuje umowe tak naprawde na portalu. dzięki wszystkim

oznacz moderatorów