anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dane dostawy sa blednie uzywane do faktury i komunikacji

Client:70068137
#3 Debiutant#

Witam,

Korzystam z Allegro do zakupu prezentow dla rodziny i znajomych mieszkajacych w Polsce. Za kazdym razem gdy dokonuje zakupu, podaje dane dostawy osob gdzie przesylka ma dotrzec, natomiast dane platnika pozostaja niezmiennie moje. Niestety, kazdy taki zakup powoduje ze wszelka komunikacja dotyczaca transakcji stosuje imie odbiorcy w komunikacji ze mna. Dodatkowo, sprzedawca otrzymuje dane odbiorcy jako dane platnika i wysyla mi fakture z niewlasciwymi danymi. Prosze administratorow o zwrocenie na to uwagi zespolu technicznego i w razie niejasnosci o zapoznanie sie jak to dziala np na A-ma-zonie albo EB-ayu, tam rzeczonych problemow nie napotykam.

Pozdrawiam,

Tomasz

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:70068137 na formularzu płatności i dostawy po wybraniu opcji "chcę otrzymać fakturę" pojawiają się dane na jakie faktura ma zostać wystawiona, klikając "zmień dane" możesz je zmienić. Dane odbiorcy przesyłki są wyżej. Czy uzupełniasz je w odpowiedni sposób, a mimo tego otrzymujesz faktury z nieprawidłowymi danymi? Czy możesz podać numer zamówienia przy którym doszło do takiej sytuacji?  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:70068137
#3 Debiutant#

Dziekuje za szybka odpowiedz. Dotyczy to wszystkich zakupow ktore dokonalem na tym koncie Allegro. Jedyne informacje jakie zmieniam w trakcie finalizacji zakupu to zastosowanie poprawnych danych odbiorcy. Rozumiem z Twojej odpowiedzi ze w momencie zmiany odbiorcy, zostaje automatycznie dokonana aktualizacja danych platnika. Jest to bledna logika, prosze o podanie tego tematu zespolowi IT, a ja na przyszlosc bede sprawdzac dokladniej. 

Pozdrawiam,

Tomasz

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Allegro nie podmienia automatycznie danych. Jakie dane pojawiają się na fakturze jest zależne od producenta softu.

W skrócie (przykładowo):

Baselinker (najpopularniejszy system sprzedaży) - nie zaznaczysz faktury, to w miejsce nabywcy podstawi dane odbiorcy.

System ifirma - nie zaznaczysz faktury, to system pobiera dane właściciela konta Allegro i na takie dane wystawi fakturę - moim zdaniem ta opcja jest poprawna.

Jak widać powyżej wszystko zależy od autorów oprogramowania.

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Podczas składania zamówienia musisz zaznaczać fakturę i wpisywać swoje dane. Wtedy systemy do obsługi zamówień wystawią dokument na prawidłowe dane. W innym przypadku dane na fakturze będą takie, jakie ustawienia wybrał producent oprogramowania.

oznacz moderatorów