anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Darmowy upominek, czy próba przekupienia kupującego

MAMY ROZWIĄZANIE!
ruskowaty
#8 Zapaleniec#

Witam

Kupiłem dwa produkty od sprzedającego, ten nie dotrzymał czasu realizacji zamówienia.

Ostatecznie (z uwagi na przedłużający się czas realizacji) nie doszło do transakcji, podjąłem też decyzję o wystawieniu negatywnego komentarza.

Wg mnie oprócz ceny, drugim najważniejszym parametrem oferty na Allegro jest czas wysyłki.

Uznałem, że inni kupujący mają prawo wiedzieć, że sprzedawca podaje nierealny czas realizacji zamówienia, który i tak nie był krótki (deklarowany 3-5 dni, w rzeczywistości jeszcze dłuższy)

Sprzedawca w odpowiedzi na mój komentarz napisał, że podał prawdziwy czas realizacji zamówienia (niestety, skłamał po raz drugi).

Następnie sprzedawca skontaktował się ze mną drogą mailową.

Zostałem przeproszony za zaistniałą sytuację (tu myślę, że sprzedawca zachował się spoko).

Następnie sprzedawca zaproponował mi (jak to ujął) darmowy upominek w postaci możliwości kupienia dowolnej rzeczy do 50 zł z jego oferty, jeśli zdecyduję się usunąć negatywny komentarz.

 

I tu mam już mieszane uczucia.

Czy można tak postępować?

Czy to jest w ogóle zgodne z prawem?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
xyz96
#21 Demiurg#

@ruskowaty Nie daj się przekupić, nie usuwaj komentarza. Niestety, niektórzy sprzedawcy próbują takich metod, a Allegro nie widzi w tym niczego niezgodnego z regulaminem i nie interweniuje. Niektórzy sprzedawcy nawet w prowadzonej Dyskusji, której przygląda się Allegro, proponują korzyści za usunięcie komentarza. 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@ruskowaty można , sprzedawca nawalil i chce wziąć to na klatę . Czy przyjmiesz rekompensatę ....d ecyzja należy do Ciebie , biorąc pod uwagę zaangażowanie sprzedawcy sugerowałbym zmianę oceny na pozytywną pozostawiając jednak jej treść .

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@ruskowaty abyśmy mówili o tym samym, ty byłeś niezadowolony z czasu wysyłki czy dostawy :

czas wysylki a czas dostawy.jpg

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
ruskowaty
#8 Zapaleniec#

Słuszna uwaga, niestety w przypadku opisywanego przypadku zabrakło takiej deklaracji od sprzedawcy, jest tylko czas deklarowany przez Allegro.

 

Natomiast to, co dopisuje Allegro nie bierze się chyba z kosmosu?

Ten czas dostawy przesyłki jest jak najbardziej realny, tym bardziej, że wg Allegro jest on szacowany na podstawie wcześniejszych dostaw od sprzedawcy

oznacz moderatorów
AlePiesio
#13 Ambasador#

To Alegro wyświetla Ci czas dostawy a nie sprzedający! Jak zwykle obrywają sprzedawcy za to co wyświetli sobie allegro...

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@ruskowaty

Kupujący przyznaje, że nawalił, przeprosił Cię za zaistniałą sytuację. Czy jak zminisz ocenę na pozytywną z e swoim opisem to stanie się coś strasznego. Dajesz pozytyw, a Twój wpis i tak zostaje. Ty dostajesz prezent. Iwilk jest syty i owca cała. Nie jest to działanie nielegalne ani niezgodne z regulaminem. Ot taka "dżentelmeńska umowa" 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@ruskowaty Nie daj się przekupić. Od tego są komentarze, aby ostrzegać przed problemami. Historycznie rzecz ujmując, łapówkarze często kończyli marnie. Nakłanianie do przyjmowania łapówek jest jeszcze gorsze. Że też historia nikogo niczego nie nauczyła 🙂

"Dżentelmeńska umowa" - koń by się uśmiał 😄

oznacz moderatorów
krejzole
#14 Krzewiciel#

Nie słuchaj podszeptywania szatana. To ładny gest ze strony sprzedawcy że oferuje Ci taki prezent. Sprzedaż to ciężki kawałek chleba.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie słuchaj sprzedawców, którzy dominują na tym forum i nakłaniają do przekupstwa, aby tylko pozbyć się negatywnych komentarzy. Do tego nazywają to fałszywie "ładnym gestem" lub "dżentelmeńską umową". 

oznacz moderatorów
krejzole
#14 Krzewiciel#

Jak zabraknie sprzedawców to zostanie tylko oficjalny sklep z pampersami.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nigdy nie zabraknie. Oni zawsze przylecą tam, gdzie wyczują jakikolwiek grosz do wyjęcia. 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

Było do przewidzenia, że moja wypowiedź spowoduje u niektórych szaleństwo z powodu chęci porozumienia się. Przecież jest to niedopuszczalne !!! Walić negatyw i już !!! A może to zwkła pomyłka ? Ale nie, powinno sie przywrócić "pręgierz" albo "klatkę na rynku" i tam stawiać sprzedawców. Niech ich obrzucają jajkami. Poza tym to nie będzie łapówka tylko "wymiana barterowa" Kto tu mówi o łapówce ?

Nie słuchaj podszeptywania szatana. To ładny gest ze strony sprzedawcy że oferuje Ci taki prezent. Sprzedaż to ciężki kawałek chleba.



oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Było do przewidzenia, że zachęta do przekupstwa, czyli zmiany za pieniądze komentarza negatywnego na pozytywny spotka się z taką reakcją. 

oznacz moderatorów
ruskowaty
#8 Zapaleniec#

Sam nie wiem. Sprzedawca odpisał na mój komentarz taką odpowiedź, że niby terminu dotrzymał, a tak nie było...poza tym dla mnie dżentelmeńską umową powinno być właśnie dotrzymanie terminu wysyłki. Czytam inne opinie kupujących i widzę, że to nie pierwszy raz ten sprzedawca miał obsuwę z powodu magazynu zewnętrznego

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

Ciężko mówić o darmowym upominku, jeżeli sprzedawca oczekuje czegoś w zamian. A 50 złotych to mniej, niż zaboli go negatywny komentarz w sprzedaży, dlatego ci to oferuje. 

 

Chociaż z drugiej strony określanie tego łapówką jest całkiem zabawne, jak zwykle forumowy znawca wszystkiego się ośmiesza xD

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

łapówka «pieniądze lub prezent dane w celu przekupienia kogoś»

Ja nie wiem, kto tu się naprawdę ośmiesza. Chyba ten sprzedawca, któremu nie podobają się moje niemal wszystkie posty. 

oznacz moderatorów
ruskowaty
#8 Zapaleniec#

Jest dalsza część historii. 

Otrzymałem maila z Allegro, że administrator usunął mój negatywny komentarz, bo naruszał zasady Allegro.

Nie ukrywam, mocno mnie to zdziwiło, bo po lekturze tych zasad nie znalazłem niczego w moim komentarzu, co by te zasady naruszało.

Z ciekawości skontaktowałem się z obsługą Allegro, za pomocą czatu.

Okazało się, że sprzedawca zataił przed administracją Allegro rozmowę mailową ze mną, w której przyznał, że nie dotrzyma terminu wysyłki.

Przedstawiłem zrzuty ekranu z tego maila i Allegro przyznało mi rację.

Mało dżentelmeńskie było zachowanie tego sprzedawcy.

Nadal mam możliwość wystawienia komentarza, tym razem nie będę mieć wątpliwości jakiego.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Ależ się Allegro pospieszyło z tym usunięciem - usunęli na prośbę sprzedawcy. Mi też się kiedyś przytrafiło coś takiego, ale po wymianie obszernej korespondencji mój komentarz powrócił. 

W następnym komentarzu możesz dopisać, że sprzedawca chciał Ci płacić za usunięcie oceny. 

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

Szkoda komentarzy na "mowę nienawiści" Tego nic nie zmieni. "Koń jaki jest każdy widzi" 

oznacz moderatorów